Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA – Netanyahu për vizitë në Uashington

UASHINGTON, 20 mars /ATSH-ANSA/ - Kryeministri izraelit, Benyamin Netanyahu do të pritet në Uashington nga presidenti amerikan,  Donald Trump javën e ardhshme. Shtëpia e Bardhë...

JERUZALM – SHBA-ja dhe Izraeli shfaqin unitetin e tyre përballë Iranit

JERUZALEM, 20 mars /ATSH-AFP/ - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shfaqën sot në Jeruzalem unitetin e dy vendeve...

SHBA – Përgjegjësit e lartë amerikanë në Pekin për negociatat tregtare

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan për Thesarin, Steven Mnuchin dhe përfaqësuesi i Tregtisë, Robert Lighthizer do të shkojnë javën që vjen në...

SHBA – Më shumë se një miliard dollarë dëme për shkak...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Ujërat kanë filluar të tërhiqen nga Miduesti amerikan, i prekur nga përmbytje historike që kanë sjellë vdekjen e të...

SHBA – Uashingtoni sanksionon kompaninë minerare shtetërore venezuelase

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja sanksionoi sot kompaninë minerare shtetërore venezuelase “Minerven” si dhe presidentin e saj, duke i akuzuar se “mbështesin regjimin...

UASHINGTON – Trump: Brazili dhe SHBA-ja nuk kanë qenë kurrë kaq...

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Brazilit nuk kanë qenë kurrë më të mira. “Brazili...

Nju-Jork, themelohet Akademia e studentëve shqiptaro-amerikanë

TIRANË, 19 mars /ATSH/ - Në Queens të New York-ut, SHBA themelohet Akademia e studentëve Shqiptaro-Amerikanë. Lajmi u bë i ditur nga Ministria e Shtetit...

SHBA – Trump emëron një avokat konservator si ambasador në Meksikë

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi emërimin e një avokati si ambasador i SHBA-së në Uashington, një rol delikat në...

BRUKSEL – BE-ja rrit presionin mbi SHBA-në dhe Kinën për tregjet...

BRUKSEL, 18 mars /ATSH-AFP/ - Më shumë reciprocitet në tregjet publike ndërkombëtare, në veçanti me Kinën dhe SHBA-në, është shprheur sot Bashkimi Europian. Komisioni Europian...

SHBA – Boeing: Çertifikimi i modelit “737 MAX” në respekt të...

UASHINGTON, 18 mars /ATSH-AFP/ - Prodhuesi amerikan i avionëve, “Boeing” thekson se çertifikimi i modelve “737 MAX”, funksionimi i sistemit të tyre MCAS, kundër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA