Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA – Presidenti Macron pritet me ovacione në Kongresin amerikan

UASHINGTON, 25 prill /ATSH-AFP/ - Emmanuel Macron u prit sot me entuziazëm dhe ovacione që vijuan për tre minuta, përpara se Presidenti francez të...

SHBA – Trump dhe Macron homazhe për kolonelin e vrarë francez...

UASHINGTON, 24 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump bëri sot homazhe, gjatë një vizite të homologut francez në Uashington, për policin francez, i...

SHBA – Emmanuel Macron në vizitë shtetërore në Uashington

UASHINGTON, 23 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron mbërriti sot në Uashington për një vizitë shtetërore treditore, me ftesë të homologut amerikan, Donald...

SHBA – Michael Bloomberg premton 4,5 milionë dollarë për Marrëveshjen e...

UASHINGTON, 23 prill /ATSH-AFP/ - Ish-kryetari i bashkisë së Nju-Jorkut, miliarderi dhe filantropi, Michael Bloomberg u angazhua të jepte 4,5 milionë dollarë për të...

SHBA – Të paktën tre të vdekur pas një sulmi me...

UASHINGTON, 22 prill /ATSH-AFP/ - Një person i armatosur vrau tre persona dhe plagosi katër të tjerë në një restorant në lagjen e Nashville-s,...

KINEMA – Vdes aktori amerikan i “Austin Powers”, Verne Troyer

LOS ANXHELES, 22 prill /ATSH-AFP/ - Aktori amerikan, Verne Troyer, i cili mishëronte "Mini-Moi", në serialin kult të komedive të spiunazhit "Austin Powers", vdiq...

SHBA – Homazh plot me emocion për ish-Zonjën e Parë, Barbara...

HUSTON 22 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidentë, familjarë dhe miq u mblodhën sot për t'i dhënë lamtumirën e fundit ish-Zonjës së Parë të SHBA-së, Barbara...

SHBA – Një komision i Senatit kundër Pompeo-s si sekretar Shteti

UASHINGTON, 21 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni i Punëve të Jashtme të Senatit amerikan pritet të votojë kundër emërimit të Mike Pompeo-s si sekretar Shteti,...

SHBA – Trump: Ndërprerja e testeve bërthamore nga Pheniani lajm pozitiv...

UASHINGTON, 21 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti njoftimin e bërë nga Kim Jong Un për ndërprerjen e testeve bërthamore koreano-veriore duke...

MUZIKË – Kanye West publikon dy albume të reja

UASHINGTON, 20 prill /ATSH-AFP/ - Kanye West, këngëtari i njohur i muzikës rap, i shtruar në një qendër mjekësore një vit e gjysmë më...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA