Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

KINË – Pekini: Do të merren masa ekonomike reciproke ndaj SHBA-së

PEKIN, 6 prill /ATSH/ - Zëdhënësi i Ministrisë kineze të Tregtisë, Gao Feng u shpreh të premten në Pekin se nëse SHBA-ja inponon tarifa...

SHBA – Rriten tensionet tregtare mes Pekinit dhe Uashingtonit

UASHINGTON, 6 prill /ATSH-AFP/ - Lufta tregtare mes Kinës dhe SHBA-së nuk ka qenë kurrë kaq pranë, Pekini u shfaq i paluhatshëm dje përballë...

SHBA – Uashingtoni aplikon sanksionet më të ashpra ndaj Rusisë që...

UASHINGTON, 6 prill /ATSH-AFP/ - E akuzuar për dobësi përballë Rusisë, administrata amerikane e Donald Trump njoftoi sot për herë të parë sanksione kundër...

UASHINGTON- SHBA vendos sanksione kundër 12 kompanive ruse

UASHINGTON, 6 prill /ATSH-DPA/ - Departamenti amerikan i Thesarit deklaroi sot se kishte vendosur sanksione kundër shtatë biznesmenëve rusë, 12 kompanive që ata kontrollojnë...

SHBA – Trump dërgon 4 000 ushtarë në kufirin meksikan

UASHINGTON, 6 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump vendosi dje dërgimin e rreth 4 000 ushtarëve në kufirin me Meksikën për të penguar...

SHBA – Ende asnjë datë për tërheqjen e trupave amerikane nga...

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump nuk i ka dhënë ende Pentagonit një datë për tërheqjen e propozuar të ushtrisë amerikane...

SHBA – Thellohet deficiti tregtar

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Deficiti tregtar i SHBA-së është thelluar në muajin shkurt, për të gjashtin muaj radhazi, njoftoi sot Departamenti i Tregtisë...

SHBA – Homazhe në kujtim të Martin Luther King, 50 vjet...

MEMPHIS, 5 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja bëri një homazh në kujtim të Martin Luther King, vrarë 50 vjet më parë në Memphis (Tennessee) nga...

SHBA – Trump dërgon Gardën kombëtare në kufirin me Meksikën

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump urdhëroi sot dërgimin e Gardës Kombëtare në kufirin me Meksikën, për të parandaluar imigracionin klandestin...

SHBA – Estonia kërkon trupa dhe raketa amerikane

UASHINGTON, 5 prill /ATSH-AFP/ - Presidentja estoneze, Kersti Kaljulaid kërkoi dje vendosjen e ushtarëve amerikanë dhe raketave Patriot në vendin e saj duke shtuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA