Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

FOKUS- SHBA paralajmëron Rusinë për ‘kosto reale’ në rast të përshkallëzimit...

UASHINGTON, 6 dhjetor /ATSH-DPA/- Presidenti i SHBA Joe Biden pritet t'ia bëjë të qartë homologut të tij rus Vladimir Putin se "do të ketë...

Strategjia e re e Shtëpisë së Bardhë, Kim: Hapa shtesë për...

TIRANË, 6 dhjetor/ ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, bëri të ditur sot se SHBA po ndërmerr hapa...

FOKUS – Biden shpall strategjinë kundër korrupsionit në SHBA dhe në...

UASHINGTON, 6 dhjetor /ATSH-ANSA-AFP/ - Administrata Biden do të shpallë sot një strategji kundër korrupsionit që mendohet të trajtojë dy zbrazëti kryesore të pastrimit...

Kushi për marrëveshjen me Universitetin e Miçiganit: Programe studimi të përbashkëta

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Në kuadër të ndërkombëtarizimit të universiteteve shqiptare, ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, e cila po zhvillon një vizitë zyrtre në...

Rama në SHBA: “Automation Alley”, interes për investime në Shqipëri

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit në SHBA vizitoi nga afër  mjediset e organizatës “Automation Alley", Detroit Michigan, me përfaqësues të industrisë...

SHBA-Shqipëri, forcim i bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim vizitoi këtë javë Komandën Evropiane dhe Ushtrinë e SHBA-së në...

SHBA- Biden: Nuk do ta pranoj vijën e kuqe të Putinit

UASHINGTON, 4 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Nuk do të pranoj vijën e kuqe të askujt, iu përgjigj presidenti amerikan Joe Biden gazetarëve të cilët e...

Gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj, vizitë zyrtare në Komandën Amerikane në...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor prof. asoc. Bajram Begaj zhvilloi një vizitë zyrtare në Komandën Amerikane në Evropë...

Rregullat e reja të udhëtimit drejt SHBA-së

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Nga data 6 dhjetor për të hyrë në rrugë ajrore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës qytetarët duhet të jenë ose...

UASHINGTON- SHBA-ja kritikon Rusinë për moszbatimin e marrëveshjeve të Minskut

UASHINGTON, 3 dhjetor /ATSH-AA/- SHBA-ja paralajmëroi Rusinë të enjten për çfarëdo agresioni të ri ushtarak kundër Ukrainës dhe i kërkoi Moskës të përmbushë angazhimet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA