Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

SHBA – Shanahan: Asnjë vendim për financimin e murit në kufi...

UASHINGTON, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - Shefi i Pentagonit, Patrick Shanahan njoftoi sot se nuk ka marrë ende asnjë vendim për financimin e murit që...

SHBA – Zëdhënësja e DASH, Heather Nauert tërhiqet nga gara për...

UASHINGTON, 17 janar /ATSH-AFP/ - Heather Nauert, ish-gazetare dhe zëdhënëse e Departamentit amerikan të Shtetit njoftoi të shtunën tërheqjen e kandidaturës së saj për...

SHBA – Trump i kërkon shteteve europiane riatdhesimin e xhihadistëve të...

UASHINGTON, 17 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi shteteve europiane, kryesisht Britanisë së Madhe, Francës dhe Gjermanisë për të riatdhesuar dhe...
video

Ambasada e SHBA: Dëmtimi i pronës publike dhe dhuna nuk janë...

TIRANË, 16 Shkurt ATSH/ - Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. "Mbështesim...

SHBA – Trump dekreton gjendjen e jashtëzakonshme për ndërtimin e murit...

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Donald Trump njoftoi sot se do të shpallte gjendjen e jashtëzakonshme, një procedurë e veçantë për të financuar murin...

SHBA – Trump: Optimist për dhënien fund të luftës tregtare me...

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Donald Trump u shpreh optimist në lidhje me mundësinë për dhënien fund të luftës tregtare me Pekinin dhe përmendi...

SHBA – Trump: Koreja e Veriut ka një potencial të madh...

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Donald Trump lavdëroi sërish sot, së paku dy javë nga takimi me Kim Jong Un, potencialin  madh ekonomik të...

SHBA – Thesari: Uashingtoni sanksionon 5 persona të ngushtë të ish-presidentit...

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - SHBA-ja vendosi sanksione financiare ndaj pesë zyrtarëve të lartë, persona të ngushtë të ish-presidentit Nicolas Maduro në Venezuelë, njoftoi...

Nis raundi i ri i konsultimeve ekonomiko-tregtare të nivelit të lartë...

PEKIN, 14 shkurt /ATSH/ - Të enjten paradite, zëvendëskryeministri kinez dhe drejtuesi i palës kineze i dialogut ekonomik kino-amerikan Liu He, përfaqësuesi tregtar amerikan...

SHBA – Trump pritet të shpallë ”emergjencën kombëtare” për financimin e...

UASHINGTON, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump do të shpallë ''emergjencën kombëtare'' për të finalizuar financimin e murit që ai kërkon të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA