Ballina Etiketimet Shalsi

Etiketim: Shalsi

Shqipëria meriton hapjen e negociatave, leva më e rëndësishme e zhvillimit

TIRANË, 9 prill /ATSH/ - “Shqipëria meriton hapjen e negociatave që është leva më rëndësishme e zhvillimit”. Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo theksoi...

Shqipëri-Japoni, rritje të bashkëpunimit në fushën ekonomike

TIRANË, 1 mars/ATSH/ - Ambasadori i Japonisë, Makoto Ito, zhvilloi sot një takim kortezie me ministrin e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi. Gjatë...

Shalsi: Shqiptarët presin të shohin efektet e Reformës në Drejtësi

Shalsi: Reformat e ndërmarra pas 2013-ës i kthyen identitetin institucioneve TIRANË, 26 shkurt/ATSH/ - “Një pjesë e politikës i trembet zbatimit të Reformës në Drejtësi”. Ministri...

Shalsi: Beteja bëhet në Kuvend, opozita po dëmton imazhin e vendit

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ - Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi gjatë një interviste televizive theksoi se akti i djegies së mandateve...

Shalsi: Djegia e mandateve të opozitës lidhet me Reformën në Drejtësi 

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/- Ministri i Shtetit për Sipërmarrjen, Eduart Shalsi, u shpreh skeptik në lidhje me dorëzimin e mandateve të deputëve të Partisë...

FOTO/ Përpunimi i kërmijve në Korçë, të destinuara për eksport

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ - Në Kombinatin e Maliqit, në Korçë zhvillojnë aktivitetin dy biznese të rëndësishme në sektorin e bujqësisë, e para për përpunimin...

Peshkimi, Shalsi: Ndryshimet ligjore formalizojnë dhe zhvillojnë sektorin

TIRANË, 7 shkurt /ATSH/ - Ministri për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduart Shalsi, u shpreh sot në seancën plenare të Kuvendit se me ndryshimet në...
video

Shalsi: Universitetet të furnizojnë me ide bizneset, Qeveria e gatshme të...

TIRANË, 18 janar/ATSH-Maela Marini/ Ministri për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi ftoi sot universitetet që të furnizojnë me ide bizneset, ndërsa siguroi se "qeveria është...

Eduard Shalsi, ministri i ri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Eduard Shalsi është ministri i ri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes. Ai zëvendëson në këtë detyrë, ministren aktuale Sonila Qato,...

Shalsi fton opozitën: T’i hapim rrugë heqjes së roamingut me Kosovën

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Kryetari i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese, Tregtisë dhe Mjedisit, Eduard Shalsi ftoi sot opozitën që të votojnë ligjin për heqjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA