Ballina Etiketimet Seria a

Etiketim: seria a

FUTBOLL – Lojtari i Kombëtares Shqiptare drejt Serisë A

TIRANË, 21 prill/ATSH-Arbi Fortuzi/- Kastriot Dermaku, mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare të Futbollit është i kërkuar nga skuadrat e Serisë A të futbollit. Dermaku luan në...

“Juventus” drejt thyerjes së rekordit historik të 108 pikëve në kampionat

TIRANË, 4 mars/ATSH-A. Fortuzi/-“Juventus” udhëton me ritëm të sigurtë dhe duke thyer rekorde të njëpasnjëshme drejt titullit të tetë radhazi në Seria A dhe...

Federata Italiane e Futbollit mund të ndërpresë kampionatin e Serisë A

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ - Federata Italiane e Futbollit mund të ndërpresë kampionatin e Serisë A. Ky lajmi po qarkullon në Itali pas ngjarjeve që...

Derbi shqiptarësh sot në mbrëmje në serinë A

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Sot në mbrëmje do të përballen dy portjerët shqiptarë që luajnë në Serinë A italiane. Satrakosha dhe Berisha do të...

Marotta prezantohet te zikaltërit: Nga sot jam pjesë e “Interit” të...

TIRANË, 13 dhjetor /ATSH-A. Fortuzi/- Ish-drejtori i “Juventusit” Giuseppe Marotta është zyrtarisht drejtori i ri i “Interit”. Marotta është prezantuar nga klubi ditën e...

FUTBOLL – Alegri thumbon “Interin”: Ndeshja ndaj “Jang Bojs” vlen më...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/- Massimiliano Alegri, trajneri i “Juventusit” nuk e ka kursyer ironinë ndaj rivalëve historik “Interit”. Ndeshja që do të luhet të...

Supersfida e javës, “Inter” rigjen Spalletin

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ - Java e 15-të e Seria A do të sjellë supersfidën mes “Juventusit” dhe “Interit” që do të luhet në...

FUTBOLL – Seria A rikthehet sërish në modë

TIRANË, 29 nëntor /ATSH/ - Seria A, e ka rifituar vëmendjen e humbur gjatë viteve të fundit. Ajo matet nga numri i tifozëve që...

FUTBOLL – Seria A mund të shihet edhe në kinema

MILANO, 20 korrik /ATSH-ANSA/ - Serie A këtë sezon mund të transmetohet drejtpërdrejt edhe në kinema dhe teatër, në një distancë minimumi 80 kilometra...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA