Ballina Etiketimet Selenice

Etiketim: Selenice

Vlorë, rehabilitohet rruga Treblovë-Ondriç

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ - Bashkia e Selenicës, Vlorë ka filluar punën për rehabilitimin e rrugës Treblovë-Ondriç, me gjatësi rreth 2 km. Punonjësit e bashkisë kanë...

FOTO/ Rrënojat e Kishës së Shën Gjergjit mes antikitetit dhe natyrës

TIRANË, 19 janar /ATSH/ - Rrënojat e Kishës së Shën Gjergjit ndodhen në bregun e djathtë të lumit Shushicë, në fshatin Brataj, Selenicë. Kisha...

FOTO/ Pas 30 vitesh, rehabilitohen kanalet kulluese dhe kolektorët në Selenicë

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/- Pastrimi i kanaleve kullues dhe kolektorëve, në të cilët ka gati 30 vjet që nuk është vënë dorë, janë në fokus...

Vlorë- Rehabilitohet rruga në fshatin Sevaster

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/- Banorët e dy lagjeve në njësisnë administrative Sevaster, Vlorë kanë tashmë një rrugë të rehabilituar. Bashkia e Selenicës me mjetet dhe punonjësit...

Vlorë/ Promovohet në panairin e Kotës “Trashëgimia Gastronomike” e Labërisë

TIRANË, 27 tetor/ATSH/- Gatimet tradicionale të zonës së Labërisë u promovuan në panairin e organizuar në Kotë të Vlorës. "Trashëgimia Gastronomike” apo e “Kuzhinës Tradicionale”,...

FOTO/ Ura e Slapit, dëshmi arkitekturore e Labërisë

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ - Ura e Slapit është një prej urave më të rëndësishme mesjetare përgjatë rrjedhës së këtij lumi. Ajo ndodhet pranë...

Vrasja e shumëfishtë në Selenicë, Rama: Shteti reagoi menjëherë

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ - "Vrasja e shumëfishtë e Selenicës ishte një makabritet tronditës, për të cilin u reagua menjëherë; u ndalua autori dhe drejtësia...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA