Ballina Etiketimet Sattler

Etiketim: Sattler

Ceremonia e lamtumirës për ambasadorin austriak, Rama: Mirënjohje për punën tuaj

TIRANË, 28 gusht/ATSH/ Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johan Sattler shprehu sot kënaqësinë që ndodhej mes miqve me të cilët kishte punuar ngushtë gjatë...

Ambasadori austriak: Njerëzit me mendësi demokratike nuk djegin shkolla

TIRANË, 20 qershor /ATSH/ - Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Johan Sattler ka reaguar pas sulmeve ndaj KZAZ-eve në disa bashki që drejtohen nga...

Foto/ Austria dhe Zvicra, bashkëfinancim për shtimin e hapësirave publike në...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johan Sattler vizitoi sot Patosin, ku po zbatohet projekti i bashkëfinancuar nga qeveritë e Zvicrës dhe...

Sattler: Dënojmë dhunën, dialog politik për të kapërcyer krizën

TIRANË, 15 maj/ATSH-Maela Marini/ Ambasadori i Austrisë në Tiranë, Johann Sattler deklaroi sot se "politikanët shqiptarë duhet të ndalojnë retorikën e dhunës dhe urrejtjes,...

Integrimi në BE, qëllim i përbashkët i vendeve të Ballkanit Perëndimor

TIRANË, 15 nëntor /ATSH-Gjergji Mima/ - Procesi i zgjerimit të BE-së gjatë viteve të fundit po has një sërë sfidash të reja. Nga njëra...

Austria mbështetje për arsimin në Shqipëri

TIRANË, 14 nëntor /ATSH/ - Bashkëpunimi i vazhdueshëm me Austrinë në fushën e arsimit në Shqipëri dhe mbështetja e vazhdueshme e administratës shqiptare për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA