Ballina Etiketimet Sarkofag

Etiketim: sarkofag

Arkeologët egjiptianë zbulojnë sarkofagë 2 600-vjeçarë

KAJRO, 3 tetor /ATSH-DPA/ - Egjipti njoftoi zbulimin e një koleksioni të madh sargofagësh të paprekur dhe të ruajtur mirë në një nekropol të...

EGJIPT – Gjenden 27 sarkofagë 2 500 vjeçarë

KAJRO, 21 shtator /ATSH-ANSA/ - Varrosur 2 500 vjet më parë dhe asnjëherë të hapur që prej asaj kohe, 27 sarkofagë u zbuluan nga...

TURQI – Gjendet një sarkofag i periudhës romake

ANKARA, 20 nëntor /ATSH-AA/ - Një sarkofag 2 000-vjeçar me skeletin e një njeriu është zbuluar në Turqinë Qendrore gjatë punimeve për ndërtimin e...

ARKEOLOGJI – Zbulohet një sarkofag mbi 2500-vjeçar

KAJRO, 13 prill /ATSH-AFP/ - Sarkofagu i një prifti egjiptian që daton prej më shumë se 2500 vite u zbulua drejtpërdrejtë të dielën në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA