Ballina Etiketimet Sarande

Etiketim: Sarande

Ndërtoi pa leje brenda vijës së verdhë në Ksamil, në pranga...

TIRANË 13 shtator /ATSH-I.Vata/ Policia e Shtetit në vijim të punës për evidentimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve që ndërtojnë pa leje,...

Nuk respektoi orën policore, gjobitet me 1.000.000 lekë administratori i një...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/- Policia e Sarandës ka vijuar kontrollet për zbatimin e planit të masave për garantimin e rendit dhe qetësisë publike dhe monitorimin...

Sarandë, vijon puna për modernizimin e shkollës profesionale “Antoni Athanas”

TIRANË, 4 shtator /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka inspektuar nga afër punën për modernizimin e shkollës Hoteleri...

Jahti Flying Fox Luxury, vizitë dyditore në portin e Sarandës

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Flying Fox Luxury një nga jahtet me luksozë në botë, pronë e themeluesit dhe miliarderit italo-amerikan Jeff Bezos, ndodhet prej ditës...

“Netët e artit burimor në Sarandë”, polifonia mbush shëtitoren

TIRANË, 24 gusht/ATSH/ "Netët e artit burimor në Sarandë" titullohet aktiviteti që çeli siparin mbrëmjen e djeshme në shëtitoren e Sarandës. Në natën e parë...

Sarandë, çel siparin panairi IX kombëtar i suvenireve turistike

SARANDË, 19 gusht /ATSH/ Mbrëmjen e sotme në Sarandë, çel siparin Paniri IX Kombëtar i Suvenireve Turistike, Miqësore me Mjedisin, një event i përvitshëm...

Restaurim pikturave murale, specialistët vizitojnë Manastirin e Shën Kollit në Mesopotam

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Specialistët e Sektorit të Trashëgimisë Kulturore Sarandë në bashkëpunim me specialistë të Qendrës Europiane për Monumentet Bizantine dhe pasbizantine, me qendër...

Banka Botërore: Duke hapur rrugën për të ardhmen e turizmit të...

TIRANË, 14 gusht/ATSH/- Saranda është një nga qytetet më të bukura në jug të Shqipërisë dhe një prej destinacioneve më të preferuara turistike. Banka Botërore...

Mbi 92 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes nga janari...

TIRANË, 8 gusht/ATSH/ Foshnjat që po vijnë në jetë në qytetin e Sarandës dhe jo vetëm, si dhe nënat e reja marrin shërbim në...

FOTO-Biblioteka e Natyrës, edhe në rrugët e Sarandës dhe Ksamilit

TIRANË, 7 gusht /ATSH/ Në rrugët e qytetit të Sarandës dhe Ksamilit janë vendosur biblioteka me libra, ku të rinjtë dhe lexues të çdo...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA