Ballina Etiketimet Sanofi

Etiketim: sanofi

COVID-19 – Sanofi njofton fillimin e provave të para të vaksinës...

PARIS, 12 mars /ATSH-AFP/ - Grupi farmaceutik francez, Sanofi njoftoi sot fillimin e provave të para te njeriut të projektit të tij të dytë...

FRANCË – Sanofi në ndihmë të Johnson & Johnson për prodhimin...

PARIS, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Sanofi do të prodhojë në Francë vaksinën kundër COVID-19 të konkurrentit të saj amerikan, Johnson & Johnson, ashtu si...

COVID-19 – Sanofi dhe GSK fillojnë provën për versionin e riformuluar...

PARIS, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Sanofi filloi sot një provë të re klinike të ashtuquajtur "faza 2" për vaksinën kandidate kundër COVID-19 të zhvilluar...

COVID-19 – Sanofi merr përsipër prodhimin e vaksinës së Pfizer-BioNTech

PARIS, 27 janar /ATSH-AFP/ - Laboratori francez Sanofi do të prodhojë vaksinën kundër COVID-19 të konkurrentëve të saj Pfizer-BioNTech në gjashtëmujorin e dytë, një...

BRUKSEL – BE-Sanofi marrëveshje për 300 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19

BRUKSEL, 19 shtator /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian ka zyrtarizuar marrëveshjen me Sanofin dhe GSK që do të mundësojë për vendet e Bashkimit Europian të...

FRANCË – ”Sanofi” & GSK: Kostoja e vaksinës antiCOVID-19 më pak...

PARIS, 5 shtator /ATSH-ANSA/ - Kostoja e vaksinës së ardhshme, e zhvilluar nga laboratorët ''Sanofi'' dhe GSK kundër Covid-19 nuk është përcaktuar ende plotësisht,...

BRUKSEL – BE rezervon 300 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19 nga...

BRUKSEL, 1 gusht /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian njoftoi se kishte rezervuar në emër të 27 shteteve anëtare 300 milionë doza vaksinash kundër COVID-19, në...

FRANCË – SANOFI: Vaksina antiCOVID-19 në dispozicion të të gjithëve

PARIS, 14 maj /ATSH-DPA/ - Gjiganti farmaceutik francez, SANOFI planifikon që vaksina kundër koronavirusit të jetë në dispozicion të të gjithëve dhe se Shtetet...

MJEKESI – “Sanofi” dhuron hidroksiklorokinë në 50 vende të botës

PARIS, 10 prill /ATSH-MIA/- Ndërmarrja farmaceutike Sanofi do të dhurojë 100 milionë doza hidroksikloroinë në 50 vende të botës për të ndihmuar në luftën...

MJEKËSI – Franca prezanton ilaçin e mundshëm për të mposhtur COVID-19

PARIS, 18 mars /ATSH-AA/- Kompania farmaceutike franceze Sanofi njoftoi se është e gatshme t'u ofrojë autoriteteve franceze ilaçin antimalarik në luftën kundër koronavirusit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA