Ballina Etiketimet Sanksione

Etiketim: sanksione

SHBA – Uashingtoni sanksionon bankën qendrore venezuelase

UASHINGTON, 17 prill /ATSH-AFP/ - Thesari amerikan vendosi sot sanksione kundër bankës qendrore venezuelase dhe drejtoreshës së tij, Iliana Josefa Ruzza Teran, duke rritur...

SHBA – Uashingtoni sanksionon kompani kineze të transportit detar për tregti...

UASHINGTON, 21 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot sanksione kundër kompanive detare kineze që akuzohen se kanë zhvilluar tregti me Korenë e Veriut pavarësisht...

SHBA – Uashingtoni sanksionon kompaninë minerare shtetërore venezuelase

UASHINGTON, 19 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja sanksionoi sot kompaninë minerare shtetërore venezuelase “Minerven” si dhe presidentin e saj, duke i akuzuar se “mbështesin regjimin...

Thesari amerikan: SHBA-BE vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë

UASHINGTON, 15 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja në marrëveshje me Bashkimin Europian dhe Kanadanë vendosën sot sanksione të reja ndaj zyrtarëve dhe subjekteve ruse për...

SHBA – Uashingtoni sanksionon një bankë ruse për mbështetje të Maduros

UASHINGTON, 11 mars /ATSH-AFP/ - SHBA-ja sanksionoi sot bankën ruse “Evrofinance Mosnarbank”, duke aplikuar kërcënimet për ndëshkim të kompanive të huaja që mbështesnin pushtetin...

SHBA – Uashingtoni sanksionon organizatat e huaja që ndihmojnë Maduron

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-AFP/ - Uashingtoni do të marrë masa kundër institucioneve financiare të huaja që i japin mbështetje presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro,...

SHBA – Sanksionohen ushtarakët venezuelas për pengimin e ndihmave humanitare

UASHINGTON, 1 mars /ATSH-AFP/ - Uashingtoni vendosi sanksione financiare ndaj shumë gjeneralëve dhe përgjegjësve të afërt me “ish-presidentin jo legjitim” venezuelas, Nicolas Maduro sepse...

BRUKSEL – BE-ja sanksionon tetë shtetas rusë për incidentet në detin...

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-AFP/ - BE-ja vendosi të sanksionojë tetë shtetas rusë, të përfshirë në listën e saj të zezë për përgjegjësinë e tyre...

SHBA – Thesari: Uashingtoni sanksionon 5 persona të ngushtë të ish-presidentit...

UASHINGTON, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - SHBA-ja vendosi sanksione financiare ndaj pesë zyrtarëve të lartë, persona të ngushtë të ish-presidentit Nicolas Maduro në Venezuelë, njoftoi...

VENEZUELË – Uashingtoni vendos sanksione ndaj kompanisë së naftës ‘’PDVSA’’

UASHINGTON, 28 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot sanksione të reja ndaj kompanisë shtetërore venezueliane të naftës ‘’PDVSA’’, për të rritur presionin mbi regjimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA