Ballina Etiketimet Sanksione

Etiketim: sanksione

Moska kërcënon BE-në pas sanksioneve për çështjen ‘’Skripal’’

MOSKË, 21 janar /ATSH-AFP/ - Rusia kërcënoi Bashkimin Europian për masa shpaguese pas sanksioneve të reja të vendosura sot nga Brukseli disa drejtuesve të...

BRUKSEL – BE-ja sanksionon krerët e shërbimeve sekrete ruse

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian sanksionoi sot shefin e shërbimeve sekrete ruse (GRU), ndihmësin e tij dhe dy agjentë që gjykohen përgjegjës...

GJERMANI – Ambasadori rus: Kërcënimet amerikane për sanksione në lidhje me...

BERLIN, 17 janar /ATSH-DPA/ - Ambasadori rus në Gjermani, Sergei Neçajev dënoi sot kërcënimet amerikane për sanksione ndaj sipërmarrjeve gjermane për përfshirjen e tyre në...

HAGË – BE-ja i vendos sanksione Iranit pas vrasjeve në territorin...

HAGË, 8 janar /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian vendosi sot sanksione ndaj shërbimeve sekrete iraniane dhe dy drejtuesve të tij të akuzuar për përfshirje në...

SHBA – Sanksione të reja ndaj 15 agjentëve rusë të shërbimeve...

UASHINGTON, 19 dhjetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja vendosi sot një sërë sanksionesh të mëtejshme ndaj 15 agjentëve të shërbimeve sekrete ushtarake ruse (GRU) të akuzuar...

BRUKSEL –  Tusk: BE-ja zgjat sanksionet ekonomike ndaj Moskës

BRUKSEL, 13 dhjetor /ATSH-AFP/ - Të 28 liderët e BE-së të mbledhur në samit në Bruksel vendosën sot të zgjasin për gjashtë muaj sanksionet...

SHBA – Uashingtoni i kërkon europianëve që të sanksionojnë programin balistik...

UASHINGTON, 3 dhjetor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja i kërkoi sot europianëve të aplikojnë sanksione kundër programit të raketave balistike iraniane, që për Uashingtonin përbën një...

KANADA – Sanksione për 17 shtetas sauditë për çështjen Khashoggi

OTAVA, 29 nëntor /ATSH-AFP/ - Kanadaja vendosi sot sanksione ndaj 17 shtetasve sauditë, të dyshuar si përgjegjës apo bashkëpunëtorë në vrasjen e gazetarit saudit,...

BERLIN – Vjena: Sanksione të reja të mundshme kundër Rusisë për...

BERLIN, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Sanksione të reja europiane kundër Rusisë nuk përjashtohen menjëherë pas tensioneve në brigjet e Krimesë dhe kjo çështje do...

BE – Brukseli kundërshton buxhetin italian, i hap rrugën sanksioneve

BRUKSEL, 21 nëntor /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian hodhi poshtë sërish të mërkurën projektbuxhetin e vitit 2019 të përpunuar nga koalicioni populist në pushtet në...

MOST POPULAR

HOT NEWS