Ballina Etiketimet Rusi

Etiketim: Rusi

RUSI – Dy anije përfshihen nga flakët pranë Ngushticës së Kerçit,...

MOSKË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Katërmbëdhjetë persona vdiqën pas zjarrit që përfshiu dy anije mallrash me flamuj të Tanzanisë në afërsi të Ngushticës së...

BRUKSEL – BE-ja sanksionon krerët e shërbimeve sekrete ruse

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian sanksionoi sot shefin e shërbimeve sekrete ruse (GRU), ndihmësin e tij dhe dy agjentë që gjykohen përgjegjës...

BRUKSEL – Rusia dhe Ukraina bisedime me BE për një marrëveshje...

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-ANSA/- Raundi i dytë i bisedimeve trepalëshe midis Bashkimit Europian, Moskës dhe Kievit mbi transit të gazit përmes Ukrainës do të...

MOSKË – Gjermania i kërkon Rusisë të shpëtojë traktatin bërthamor me...

MOSKË, 19 janar /ATSH-DPA/ - Kryediplomati gjerman i kërkoi Rusisë të shpëtojë traktatin disa dekada të vjetër me SHBA-në në lidhje me kufizimin e...

RUSI – Përplasen në fluturim dy avionë bombardues në Ekstremin e...

MOSKË, 18 janar /ATSH-AFP/ - Dy avionë bombardues Su-34 të Forcave Ajrore Ruse u përplasën gjatë manovrave në Ekstremin e Largët, duke e bërë...

GJERMANI – Ambasadori rus: Kërcënimet amerikane për sanksione në lidhje me...

BERLIN, 17 janar /ATSH-DPA/ - Ambasadori rus në Gjermani, Sergei Neçajev dënoi sot kërcënimet amerikane për sanksione ndaj sipërmarrjeve gjermane për përfshirjen e tyre në...

RUSI – Lavrov: Moska e gatshme për shpëtimin e traktatit INF

MOSKË, 16 janar /ATSH-AFP/ - Rusia është e gatshme të punojë për të shpëtuar traktatin mbi Armët Bërthamore me Rreze të Mesme Veprimi (INF),...

Rusia humb kontrollin e radioteleskopit të vetëm në hapësirë

MOSKË, 14 janar /ATSH-AFP/ - Rusia humbi kontrollin e radioteleskopit të vetëm hapësinor ''Spektr-R'', por po punon për të rivendosur komunikimin, njoftoi Agjencia ruse...

SHBA – Uashingtoni ngre tonet kundër gazsjellësit gjermano-rus

UASHINGTON, 14 janar /ATSH-AFP/ - SHBA-ja ka rritur presionin kundër projektit të një gazsjellësi të përfolur gjermano-rus, që është kthyer në një mollë madhore...

KINEMA – ”T-34” thyen të gjitha rekordet

MOSKË, 13 janar /ATSH-AFP/ - Një film kushtuar Luftës së Dytë Botërore, ku tregohet devotshmëria ndaj vendit e një ushtari sovjetik, i fundit në...

MOST POPULAR

HOT NEWS