Home Tags Rusi

Tag: Rusi

AUSTRI – Kurz: Një kolonel në pension dyshohet si agjent i...

VJENË, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Një kolonel i ushtrisë austriake, në pension, dyshohet për spiunazh për llogari të Rusisë, gjatë shumë dekadave, njoftoi sot...

RUSI – Takim ndërkombëtar për paqen në Afganistan

MOSKË, 9 nëntor /ATSH-AFP/ - Rusia pret sot një takim ndërkombëtar për Afganistanin, që synon të kontribuojë në fillimin e një dialogu të drejtpërdrejtë...

UASHINGTON – SHBA-ja sanksionon tre shtetas dhe nëntë kompani ruse

UASHINGTON, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - SHBA-ja njoftoi sot sanksione të reja që shënjestrojnë tre persona dhe nëntë kompani ruse në lidhje me aneksimin rus...

RUSI – Kremlini: Asnjë perspektivë për normalizimin e marrëdhënieve me SHBA

MOSKË, 7 nëntor /ATSH-AFP/ - Kremlini konfirmoi sot se nuk shihte asnjë perspektivë për normalizimin e marrëdhënieve me Uashingtonin, pas zgjedhjeve të mesmandatit që...

PEKIN – Medvedev akuzon SHBA për sanksionet kundër Iranit

PEKIN, 7 nëntor /ATSH-DPA/ - Kryeministri rus, Dmitri Medvedev tha se kishte pak dëshmi se Irani kishte shkelur marrëveshjet për programin e tij bërthamor,...

RUSI – Kremlin: Takim i mundshëm Putin-Trump në vazhdën e G20...

MOSKË, 2 nëntor /ATSH-AFP/ - Një takim "i gjatë" midis presidentit rus, Vladimir Putin dhe atij amerikan, Donald Trump mund të zhvillohet në vazhdën...

SOFT NEWS – Moska bllokon filmin ku amerikanët shpëtojnë presidentin… rus!

MOSKË, 1 nëntor /ATSH-AFP/ - Ministria ruse e Kulturës anuloi në minutën e fundit filmin hollivudian “Hunter Killer” që pritej të dilte sot në...

MOSKË – Rusia rinis fluturimet me ekuipazh drejt ISS-së

MOSKË, 31 tetor /ATSH-AFP/ - Rusia synon të rifillojë më 3 dhjetor fluturimet me ekuipazh njerëzor drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS), pezulluar pas...

MOSKË – Përfundon ndërtimi i qiellgërvishtëses më të lartë në Europë

MOSKË, 30 tetor /ATSH-ANSA/ - Përfundoi ndërtimi i ''Lakhta Center’' qiellgërvishtëses më të lartë në Europë, bëri të ditur shtypi rus. Ndërtesa, e cila ngrihet...

OSLO – Stoltenberg: Rusia kërkon testimin e raketave mbi hapësirën e...

OSLO, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Rusia ka shprehur dëshirën për testimin e raketave mbi hapësirën ajrore të Norvegjisë këtë javë, në një zonë ku...

MOST POPULAR

HOT NEWS