Ballina Etiketimet RUS

Etiketim: RUS

ESTONI – Tre vjet e gjysmë burg për një spiun rus

TALIN, 12 prill /ATSH-ANSA/ - Gjykata e Tartut në Estoni dënoi me tre vjet e gjysmë burg Dmitri Kozlovin me akuzën "agjent i shërbimeve...

SHBA – Trump: Nuk e kam lexuar raportin Mueller mbi hetimin...

UASHINGTON, 10 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk e ka parë dhe as nuk e ka lexuar raportin e...

RUSI – Takim Putin-Erdogan, në fokus sistemi raketor S-400

MOSKË, 8 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti rus, Vladimir Putin do të të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan për bisedime për...

SHBA – Bill Barr: Hetimi rus nuk është një gjueti shtrigash

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-AFP/ - Kandidati i Donald Trump në postin e sekretarit amerikan për Drejtësinë,  Bill Barr u shpreh se hetimi i stërgjatur...

HAPËSIRË – Kozmonautët kthehen në Tokë pas një lëshimi të dështuar

UASHINGTON, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Një anije kozmike ''Soyuz'' dy kozmonautë, një amerikan dhe një rus, po kthehet në Tokë pas lëshimit të dështuar...

BERLIN – Një rus arrestohet me dyshimin për sulme terroriste

BERLIN, 23 gusht /ATSH-DPA/ - Një 31-vjeçar islamik rus u arrestua në Berlin pasi dyshohej se po përgatiste sulme terroriste, sipas autoriteteve. Prokurorët federalë dyshojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA