Ballina Etiketimet RUS

Etiketim: RUS

HAPËSIRË – Kozmonautët kthehen në Tokë pas një lëshimi të dështuar

UASHINGTON, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Një anije kozmike ''Soyuz'' dy kozmonautë, një amerikan dhe një rus, po kthehet në Tokë pas lëshimit të dështuar...

BERLIN – Një rus arrestohet me dyshimin për sulme terroriste

BERLIN, 23 gusht /ATSH-DPA/ - Një 31-vjeçar islamik rus u arrestua në Berlin pasi dyshohej se po përgatiste sulme terroriste, sipas autoriteteve. Prokurorët federalë dyshojnë...

MOST POPULAR

HOT NEWS