Ballina Etiketimet Rumani

Etiketim: rumani

Lehtësitë fiskale, sipërmarrës rumunë interes për investime në Shqipëri

TIRANE, 16 maj /ATSH/- Investitorë rumunë po shohin me interes angazhimin për sipërmarrje të reja në tregun shqiptar. Agjencia Shqiptare e Zhvillimit dhe Investimit, AIDA...

BRUKSEL – BE-ja paralajmëron për herë të fundit Rumaninë për reformën...

BRUKSEL, 13 maj /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian paralajmëroi Rumaninë për sanksione të mundshme nëse vijonte reformat që kërcënojnë sipas BE-së pavarësinë e sistemit të...

RUMANI – Tusk: Një samit special më 28 maj për emërimet...

SIBIU, 9 maj /ATSH-AFP/ - Një samit special do të organizohet më 28 maj për të përgatitur emërimet në postet kyçe të BE-së, njoftoi...

RUMANI – Krerët e BE-së: Të bashkuar jemi më të fortë

SIBIU, 9 maj /ATSH-AFP/ - Liderët e 27 shteteve që do të mbeten në Bashkimin Europian pas largimit të Britanisë së Madhe nënshkruan sot...

RUMANI – Jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë

BUKURESHT, 19 prill /ATSH-ANSA/ - Ministri rumun i Drejtësisë, Tudorel Toader, njoftoi dorëheqjen e tij duke deklaruar se nuk gëzon më mbështetjen e Partisë...

RUMANI – Iliescu gjykohet për krime kundër njerëzimit

BUKURESHT, 8 prill /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti rumun, Ion Iliescu do të gjykohet për ''krime kundër njerëzimit'' si dhe për rolin e tij në ngjarjet...

BRUKSEL – BE-ja paralajmëron Rumaninë mbi reformat e kontestuara

BRUKSEL, 3 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian i ka dërguar një paralajmërim të rëndë Rumanisë mbi reformën e saj të përfolur të sistemit gjyqësor,...

RUMANI – Iohannis: Referendum për reformën në drejtësi

BUKURESHT, 28 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti rumun, Klaus Iohannis, në konflikt të hapur me qeverinë e majtë, njoftoi sot organizimin më 26 maj të...

RUMANI – Sekuestrohet një ton kokainë

BUKURESHT, 27 mars /ATSH-ANSA/ - Autoritetet rumune kanë sekuestruar gati një ton kokainë nga një anije e kapur në një plazh të Detit të...

RUMANI – 113 viktima prej virusit të gripit A

BUKURESHT, 13 shkurt /ATSH-AGERPRES/ - Katër persona të tjerë humbën jetën prej gripit dhe numri i vdekjeve në total arriti në 113, sipas të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA