Ballina Etiketimet RSF

Etiketim: RSF

MEKSIKO – RSF: Gazetarët e vrarë në Meksikë krim kundër njerëzimit

MEKSIKO, 13 mars /ATSH-AFP/ - Organizata “Reporterët pa kufij” (RSF) deklaroi dje se i ka kërkuar Gjykatës Ndërkombëtare Penale (CPI) të hetojë mbi vrasjen...

FOKUS – RSF: 860 gazetarë të arrestuar apo të ekzekutuar nga...

PARIS, 7 shkurt /ATSH-AFP/ – Të paktën 860 gazetarë janë arrestuar, ndalua apo ekzekutuar nga regjimi irianian gjatë viteve 1979-2009, njoftoi organizata “Reporterë pa...

FRANCË – RSF: Rritje e dhunës ndaj gazetarëve në 2018

PARIS, 18 dhjetor /ATSH-AFP/ - Gjatë vitit 2018, të paktën 80 gazetarë janë vrarë në të gjithë botën për shkak të ushtrimit të detyrës...

FRANCË – RSF: 56 gazetarë të vrarë në nëntë muajt e...

PARIS, 11 tetor /ATSH-AFP/ - Pesëdhjetë e gjashtë gazetarë u vranë gjatë ushtrimit të profesionit gjatë nëntë muajve të parë të vitit, një numër...

FRANCË – RSF deklaratë mbarëbotërore kundër fake news

PARIS, 11 shtator /ATSH-AFP/ - Përballë fake news dhe krizës së besimit që kërcënon demokracitë, organizata “Reporterë pa Kufij” (RSF) ka ngritur një komision...

TEKNOLOGJI – RSF: Ngacmimi kibernetik fenomen botëror, gratë në shënjestër

PARIS, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Drejtuar nga individë apo udhëhequr nga qeveritë autoritare, ngacmimi në internet i gazetarëve po përhapet në shkallë botërore dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA