Ballina Etiketimet Rruge

Etiketim: rruge

video

FOTO-VIDEO/Drejt përfundimit rruga e re, shkurtohet në 10 minuta lidhja mes...

TIRANË, 19 maj/ATSH/ Lidhja mes Fierit dhe Divjakës shkurtohet në 10 minuta, kjo falë rrugës së re që është në përfundim. Zv/kryeministri Erion Braçe, njëkohësisht...

Fier/ Nis rehabilitimi i segmentit të dytë të unazës së vogël

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Në Fier ka nisur puna për rehabilitimin e segmetit të dytë të unazës së vogël. E konsideruar si një nga rrugët më...

Lushnjë, rikonstruktohet rruga nga ish-fabrika e Plasmasit deri në Karbunarë

TIRANË, 13 maj/ATSH/- Në rrugën nga ish-fabrika e plasmasit deri në Karbunarë në Lushnjë, me gjatësi 1,6 kilometra, po punohet me ritme të larta...

Berat, përmirësim i infrastrukturës rrugore në lagjet e qytetit

TIRANË, 8 maj /ATSH/ - Rehabilitimi i rrugëve kryesore dhe dytësore të njësive administrative dhe lagjeve të qytetit të Beratit po vijon me ritme...

Sezoni turistik, aksi rrugor Shëngjin-Kune me sinjalistikë dhe ndriçim

TIRANË, 7 maj /ATSH/- Në prag të sezonit turistik, aksi rrugor Shëngjin-Kune bëhet lehtësisht i aksesueshëm me pajisen me sinjalistikë dhe ndriçimin e duhur,...

FOTO/ Përmet, banorët e fshatit Kosinë me rrugë të asfaltuara

TIRANË, 6 maj/ATSH/- Në fshatin Kosinë, Përmet, ka nisur zbatimi i projektit të asfaltimit dhe sistemimit të rrugëve të këtij fshati. Bashkia e Përmetit bën...

FOTO/ Agim-Babunjë, nis asfaltimi i rrugës që lidh zonat bujqësore të...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ - Në rrugën Agim-Babunjë 4,35 km, që lidh dy zona bujqësore të Fierit dhe Divjakës, ka nisur puna për asfaltimin e...

Zgjidhen problemet teknike, rruga Kukës-Morinë gati përpara sezonit turistik

-Balluku e Qato inspektojnë kantierët e punimeve- TIRANË, 4 maj/ATSH/- Punimet në rrugën Kukës-Morinë do të përfundojnë përpara nisjes së sezonit turistik në mënyrë që...

FOTO/ Divjakë, zgjerohet unaza e sipërme në Kryekuq

TIRANË, 4 maj/ATSH/- Në bashkinë e Divjakës ka filluar puna për rikonstruksionin dhe zgjerimin e unazës së sipërme në fshatin Kryekuq, njësia administrative Remas. Kjo...

Milot-Balldren dhe Shëngjin-Velipojë, së shpejti realitet

TIRANË, 3 maj/ATSH-Maela Marini/ Aksi i ri Milot-Balldren dhe rruga Shëngjin-Velipojë do të jenë realitet në vitet në vijim, duke lehtësuar maksimalisht tensionin që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA