Ballina Etiketimet Ronaldo

Etiketim: Ronaldo

FUTBOLL – Alegri: Kam Kristiano Ronaldon dhe jam i lumtur

MILANO, 28 prill /ATSH-ANSA/ - Trajneri i “Juventusit”, Masimiliano Alegri, mbur CR7-ën, autori i golit të barazimit kundër Interit dhe të golit të tij...

Mbappe me shifra rekord, lë mbrapa Messin dhe Ronaldon

TIRANË, 26 prill /ATSH/ Kylian Mbappe po tregon një rritje konstante, ndërsa shifrat e tij konfirmojnë se kemi të bëjmë me një futbollist, që...

FUTBOLL – Ronaldo kërkoi të luante ndaj Milanit

TIRANË, 7 prill/ATSH/- Ronaldo kërkonte të ishte në fushë edhe ndaj “Milanit”, por stafi teknik dhe tekniku i “Juventusit”, Massimiliano Allegri nuk ja lejuan...

FUTBOLL – Alegri: Ronaldo është mirë, po bën gjithçka për të...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ - “Ronaldo është mirë”. Pesë ditë përpara ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër ekipit të holandez të “Ajaksit”, trajneri i “Juventusit”, Masimiliano...

Ronaldo qetëson bardhezinjtë: Kthehem për dy javë

TIRANË, 26 mars/ATSH/-Cristiano Ronaldo ka qetësuar tifozët e “Juventusit”, duke deklaruar se dëmtimi i marrë në ndeshjen Portugali-Serbi, nuk është shqetësues dhe do rikuperohet...

FUTBOLL – Dëmtohet Ronaldo, rrezikon çerekfinalen në Ligën e Kampionëve

LISBONË, 25 mars /ATSH-AFP/ - Sulmuesi i kombëtares portugeze dhe ylli i “Juventusit”, Kristiano ronaldo doli sot i dëmtuar në minutën e 31-të në...

FUTBOLL – UEFA hap procedurë disiplinore kundër Ronaldos

NION, 18 mars /ATSH-AA/ - Federata Europiane e Futbollit, UEFA, ka hapur një procedurë disiplinore kundër yllit të “Juventusit”, Kristiano Ronaldo, për mënyrën e...

FUTBOLL – Ronaldo kualifikon “Juventusin” me një tripletë

TORINO, 12 mars /ATSH-AFP/ - Kristiano Ronaldo i mrekullueshm! I mundur 2-0 në transferët, “Juventusi” arriti të kualifikohet sot në Toriono për çerekfinale të...

Rama për RAI1: Basha kërkon që Juventusi të luajë pa Ronaldon

TIRANË, 6 Mars /ATSH/ - Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Porta a Porta” në Rai 1 me gazetarin Bruno Vespa duke iu...

FUTBOLL – Bezema: Pas largimit të CR7-ës ndihem më i rëndësishëm

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ - Pas largimit nga skuadra i Kristiano Ronaldos, shumë lojtarë të “Real Madridit” kanë filluar të “marrin” frymë lirshëm, duke shtuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA