Ballina Etiketimet Roma

Etiketim: roma

Hysaj drejt Romës, por ka një kusht

TIRANË, 23 maj /ATSH- A. Fortuzi/ - Mbrojtësi shqiptar i Napolit sezonin e ardhshëm mund të luaj te Roma. Siç raportojnë mediat italiane, anësori...

Zyrtare/ Rossi largohet nga “Roma”

TIRANË, 14 maj /ATSH - A. Fortuzi/- Daniele De Rossi, kapiteni i "Romës" në Seria A, zyrtarisht mbyll ciklin e tij te verdhekuqtë. Rossi largohet...

FOKUS – Tensione në koalicionin qeverisës italian

ROMË, 24 prill /ATSH-DPA/ - Tensionet ndërmjet partive qeverisëse të Italisë kanë arritur kulmin në një takim të kabinetit gjatë natës së kaluar duke...

Edin Dzeko, pranë rikthimit në Premier League

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - E ardhmja e sulmuesit boshnjak Edin Dzeko mund të jetë larg Italisë. 33-vjeçari nuk po gjen zgjidhje me "Romën" për...

Benatia drejt rikthimit në Itali

TIRANË, 12 prill /ATSH/ - Vetëm disa muaj më parë u largua nga "Juventusi", për të luajtur në kampionatin e Katarit, por tani Mehdi...

Zyrtare – Klaudio Ranieri rikthehet te “Roma”

TIRANË, 8 mars/ATSH/ - Klubi kryeqytetas i “Romës” ka rikthyer në stolin e saj trajnerin italian Klaudio Ranieri, pas largimit të Eusebio Di Françeskos. Klubi...

FUTBOLL – Perroti drejt largimit nga “Roma”

TIRANË, 16 Shkurt ATSH/ - Forma mjaft e mirë që po kalon Zaniolo, por edhe dëmtimet e shumta, kanë detyruar Diego Perrotin të mendojë...

“Roma” kërkon të blindojë Zaniolon

TIRANË, 15 shkurt ATSH/ - Pak kush ka pritur që në vetëm kaq pak muaj Nicolo Zaniolo do të shndërrohej në një idhull për...

FUTBOLL – “Fiorentina” turpëron “Romën” 7-1 në Kupën e Italisë

FIRENCE, 30 janar /ATSH-ANSA/ - Ekipi i “Fiorentinës” mposht “Romën” 7-1 dhe arrit në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Skuadra vjollcë do të ndeshet me...

“Roma” kërkon mbrojtësin kroat Vida

TIRANË, 29 janar ATSH/ - "Roma" kërkon përforcime në mbrojtje, teksa së fundmi ekipi ka piketuar kroatin Domagoj Vida, i cili luan te skuadra...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA