Ballina Etiketimet Rohani

Etiketim: rohani

IRAN- Rohani: Pa marrëveshjen bërthamore, vazhdojmë me pasurimin e uraniumit

TEHERAN, 9 maj  /ATSH-AA/ - Presidenti i Iranit, Hasan Rohani paralajmëroi se vendi i tij do të rrisë nivelin e pasurimit të uraniumit, nëse...

TURQI – Erdogan: Sanksionet amerikane ndaj Iranit prishin ekuilibrin botëror

STAMBOLL, 6 nëntor /ATSH-DPA/ - Turqia nuk i pranon sanksionet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kundër Iranit, pasi prish ekuilibrat botërorë, theksoi presidenti...

TEHERAN – Rohani: Irani do t’i anashkalojë sanksionet amerikane

TEHERAN, 5 nëntor /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani siguroi se vendi i tij do të shmangte sanksionet e reja amerikane të rivendosura sot...

OKB – Rohani: Disa vende nuk respektojnë institucionet ndërkombëtare

NJU JORK, 26 shtator /ATSH-ANSA/ - Disa vende nuk i respektojnë institucionet ndërkombëtare dhe po minojnë ekzistencën e tyre, theksoi Hassan Rohani, presidenti i...

SHBA – Trump: Nuk parashikoj takim me Rohanin në OKB

UASHINGTON, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se nuk parashikonte të takohej me homologun e tij iranian, Hassan Rohani në...

IRAN – Rohani : Trump kërkon të bëjë “luftë psikologjike” me...

TEHERAN, gusht /ATSH-ANSA/ - Me rikthimin e sanksioneve, presidenti amerikan, Donald Trump kërkon të bëjë "një luftë psikologjike" kundër Iranit, deklaroi presidenti iranian, Hassan...

FRANCË – Rohani garanton Macon se do të bëjë gjithçka për...

PARIS, 9 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani iu shpreh sot presidentit francez, Emmanuel Macron se do të bëjë gjithçka për të qëndruar...

IRAN – Rohani: Asnjë qëllim që të sulmojmë fqinjët

TEHERAN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Irani nuk ka asnjë qëllim të sulmojë fqinjët, por do të vazhdojë të prodhojë të gjitha armët që i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA