Ballina Etiketimet Rohani

Etiketim: rohani

IRAN – Rohani: Sanksionet e SHBA do të hiqen së shpejti

TEHERAN, 5 maj /ATSH-ANSA/- Sanksionet e SHBA së shpejti do të hiqen, deklaroi presidenti iranian Hassan Rohani gjatë një takimi qeveritar. "Puna që negociatorët tanë...

VJENË – Irani: Vazhdojmë bisedimet, pavarësisht shkeljes së marrëveshjes bërthamore

VJENË, 14 prill /ATSH-DPA/ - Presidenti iranian, Hasan Rohani është i vendosur të vazhdojë negociatat për një kthim në marrëveshjen bërthamore të Vjenës të...

IRAN – Rohani: Biden duhet të rikuperojë atë që ka bërë...

TEHERAN, 3 mars /ATSH-AA/ - Presidenti i Iranit, Hasan Rohani tha se me ardhjen e Joe Biden pas Donald Trump në SHBA ka ndryshuar...

IRAN – Rohani: Marrëdhëniet me SHBA më të mira nën presidencën...

TEHERAN, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti iranian, Hasan Rohani deklaroi se përmirësimi i marrëdhënieve diplomatike midis Teheranit dhe Uashingtonit mund të jetë më "i...

IRAN – Rohani: Vazhdimi i aktivitetit ekonomik e vetmja rrugë

TEHERAN, 11 korrik /ATSH-AFP/ - Irani nuk ka zgjedhje tjetër vetëm të vazhdojë të mbajë aktivitetin ekonomik pavarësisht sfidave që po përballet vendi si...

IRAN – Rohani: Asnjë zgjidhje tjetër veç lehtësimit të masave antiCOVID-19

TEHERAN, 6 qershor /ATSH-DPA/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani tha sot se është në favor të një lehtësimi të mëtejshëm të kufizimeve për të...

IRAN – Rohani: Kërkojmë shmangien e luftës, mbrojmë dialogun

TEHERAN, 16 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani konfirmoi sot se dëshironte të shmangte luftën pasi Teherani dhe Uashingtoni u shfaqën përballë konfrontimit...

IRAN -Rohani: Kemi shtuar pasurimin me uran më shumë se para...

TEHERAN, 16 janar /ATSH-ANSA /- Pasurimi i përditshëm i uraniumit në Iran është sot superior ndaj atij para nënshkrimit të marrëveshjes bërthamore të vitit...

IRAN – Rohani: Po punojmë për të parandaluar përballjen ushtarake ose...

TEHERAN, 16 janar /ATSH-AFP/- Presidenti Hassan Rohani deklaroi sot se po punon çdo ditë për të ndaluar luftën, disa ditë pas përballjes reciproke në...

IRAN – Rohani bën thirrje për bashkim kombëtar pas katastrofës ajrore

TEHERAN, 15 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani bëri thirrje për bashkim kombëtar dhe një ndryshim radikal në mënyrën e qeverisjes së vendit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA