Ballina Etiketimet Rindertimi

Etiketim: rindertimi

Rindërtimi në Krujë/ Nis puna për 75 shtëpi dhe 7 pallate...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Në Bubq, Krujë, pas përfundimit të gjithë infrastrukturës nisi puna për ndërtimin e 75 shtëpive dhe 7 pallateve katërkatësh, ndërkohë që...

“Paske qenë i zoti për këtë vend”/ I moshuari falenderon Kryeministrin...

TIRANË, 20 janar/ATSH/ Banorë të bashkisë së Vorës të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit falënderuan sot Kryeministrin Edi Rama për ndërtimin e shtëpive...

Laçi, kantier infrastrukture/ Investime në shkolla, kopshte e spital përveç blloqeve...

TIRANË, 16 janar/ATSH/ Investimet që po kryhen në Laç, e kanë kthyer atë në një kantier të infrastrukturës, ku përveç blloqeve të reja të...

“Deri në maj 2022 do kemi zhdukur të gjitha pasojat e...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj u shpreh se aktualisht sot kemi 865 persona në çadra nga 11 000...

Prezantohen projektet e banesave kolektive që do të rindërtohen në  Durrës...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emirjana Sako, mori pjesë sot në prezantimin e projekteve finale të banesave kolektive, që do të...

FOTOGALERI/ Rindërtimi në Durrës dhe Shijak, Rama: Punë, jo gjumë

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Kryeministri Rama publikoi pamje nga kantieret e rindërtimit në Durrës dhe Shijak, ku vijojnë punimet në një pjesë të banesave dhe...

Rindërtimi në Krujë/ Kryebashkiaku Bushi për ATSH-në: 1855 banesa në pallate...

TIRANË, 3 janar/ATSH/ I gjithë angazhimi ynë përgjatë vitit 2020 ishte rindërtimi prej pasojave të tërmetit të 26 nëntorit. Kështu u shpreh për ATSH-në kryetari...

Rilindja e Kurbinit nga programi i rindërtimit/ Cara për ATSH-në: Mbi...

TIRANË, 3 janar/ATSH-Maela Marini/ Në Bashkinë Kurbin, rilindja nga themelet pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 do të sjellë jo vetëm një pol të ri...

Rindërtimi/ 28 miliardë lekë nga buxheti i shtetit këtë vit

TIRANË, 1 janar/ATSH/ Në buxhetin e shtetit për vitin 2021, rindërtimi pas tërmetit të fortë që goditi vendin tonë një vit më parë merr...

Rindërtimi/ PD: 200 familje në Durrës në rrezik, banorët kërkojnë ndihmë

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ -“Rreth 200 familje në lagjen 17 në Durrës kundërshtojnë trajtimin e padrejtë për apartamentet e tyre, të dëmtuar rëndë nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA