Ballina Etiketimet Rindertimi

Etiketim: rindertimi

Rindërtimi/ Miratohen mbi 326 milionë lekë për rikonstruksionin e pallateve në...

TIRANË, 13 maj /ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi përdorimin e fondit të rindërtimit, në masën 326 012 468 lekë, për financimin e rikonstruksionit ose...

Rindërtimi pas tërmetit/ Mbi 190 milionë lekë për Pallatin e Kulturës...

TIRANË, 12 maj /ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi përdorimin e fondit të rindërtimit në masën 190 601 138 lekë pa TVSH, për financimin e...

Kamzë/ Vijon rindërtimi i lagjes së re me 21 pallate në...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Valias, Kamzë ku po punohet për lagjen e re me 21 pallate ku do të...

FOTO-Kantieri i rindërtimit/ 170 shtëpi të reja në Paskuqan, vijon puna...

TIRANE, 11 maj/ATSH/ Banesat e dëmtuara nga tërmeti po ngrihen të forta e të bukura në Paskuqan. Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa...

Ritme të larta pune në kantieret e rindërtimit/ Marrin formë lagjet...

TIRANË, 1 maj/ATSH/ Lagjet e reja, një kombinim i banesave individuale me ato kolektive, shërbimeve dhe rekreacionit do të jenë modeli i ri i...

Durrës, vazhdon kthimi i familjeve në shtëpi të reja/ Rama: Puna...

TIRANË, 29 prill/ATSH/ Në Durrës vijon kthimi i familjeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 në shtëpi të reja. Kryeministri Edi Rama  i...

Rindërtimi në Shijak/ Dëshmia e Osman Rusit: Shtëpia u bë me...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ "Nuk ma merrte mendja se shtëpia do të bëhej kështu si u bë dhe në një kohë rekord". Kështu shprehet Osman Rusi...

Kurbini do të rilindë me një pamje tërësisht të re brenda...

TTRANÊ, 10 prill /ATSH/ Mnistri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, e ka cilësuar fantastike, punën në lagjen e parë të Rindërtimit, në qendrën e re...

Spiropali në Paskuqan: Në 63 njësitë individuale po finalizohet procesi i...

TIRANË, 10 pril /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali, njëherazi kandidate e  PS-së në qarkun Tiranë inspektoi në Paskuqan ecurinë e procesit...

Veliaj: Basha kërcënon qytetarët me rishikimin e vendimeve të tërmetit, po...

TIRANË, 6 prill /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shprehur se në 25 prill do të përcaktohet fati i Shqipërisë. Gjatë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA