Ballina Etiketimet Rindertim

Etiketim: rindertim

Kantieri i rindërtimit në Laç/ 13 pallate me 524 apartamente, 37...

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Laçi është një qytet i gjithi në kantier ndërtimi që pas tërmetit katastrofik të 26 nëntorit të 2019-ës. Kryeministri Edi Rama publikoi...

Rindërtimi/ 31 pallate me 660 apartamente dhe infrastrukturë e re për...

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Shijaku është shndërruar i tëri në një kantier të madh, ku falë Programit të Rindërtimit, çdo lagje e rrënuar nga tërmeti tragjik...

Rindërtimi në Maminas/ Vazhdon kthimi në shtëpitë e reja i familjeve...

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Në Bashkinë Shijak kanë përfunduar edhe 110 shtëpitë individuale të Lotit II dhe pritet që brenda qershorit të përfundojnë edhe 30...

Rindërtimi në Kamzë/ Rama: Do të vijojë pa pushim deri kur...

TIRANË, 12 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Kamzë, ku vazhdon kthimi në shtëpitë e reja për banorët e dëmtuar nga tërmeti. "Puna ka...

Rindërtimi në Shijak/ Dëshmia e Ali Meçit: Jam shumë i kënaqur,...

TIRANË, 29 prill/ATSH/ "Jam shumë i kënaqur me ndërtimin e shtëpisë së re, që u ndërtua për 4 muaj". Kështu shprehet Ali Meçi, nga Shahinaj...

Rindërtimi në Fushë-Krujë/ Rama: 3 herë më shumë punë, për t’ju...

TIRANË, 28 prill/ATSH/  Lagjet e reja, një kombinim i banesave individuale me ato kolektive, shërbimeve dhe rekreacionit do të jenë modeli i ri i...

Muaji i Shenjtë gëzon familjen e Ramazan Gurrës në Tiranë

TIRANË, 23 prill/ATSH/-  Muaji i Shenjtë i Ramazanit ka qenë i veçantë këtë vit për familjen e Ramazan Gurrës. Pasi tërmeti i shkatërroi shtëpinë si...

Bubqi, kantier gjigant Rindërtimi/ Banorët për ATSH: Po ecet me shpejtësi,...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Fshati i Bubqit, vetëm pak kilometra larg Tiranës, është kthyer në një kantier gjigant ndërtimi për të rikuperuar dëmet nga tërmeti...

Financuam rindërtimin/ Shtëpi falas për të prekurit nga tërmeti

TIRANË 15 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se deri në fund të këtij viti do të kenë përfunduar 4500 shtëpitë individuale dhe 12...

Nga qendra shëndetësore te shkolla të reja në Ishëm/ PS, forca...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Deputeti Jurgis Çyrbja dhe kryebashkiakja e Durrësit, Emirjana Sako, kanë inspektuar një sërë investimesh të rëndësishme që po zbatohen në njësinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA