Ballina Etiketimet Rihapje

Etiketim: rihapje

COVID-19 – Kurz: Rihapja në Austri në sajë të vaksinave

BOLZANO, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Austria do të rihapë gradualisht të gjithë sektorët duke nisur nga muaji maj, nga kultura tek sporti, nga gastronomia...

COVID-19 – Austria fillon rihapjen kombëtare në maj

VJENË, 16 prill /ATSH-DPA/ - Austria planifikon të fillojë një rihapje të ngadaltë të bizneseve nga maji nën një koncept të rreptë higjienik, pas...

COVID-19 – Portugalia vazhdon me planin e rihapjes

LISBONË, 15 prill /ATSH-AFP/ - Me përjashtim të disa bashkive, Portugalia do të vazhdojë planin e saj të rihapjes të hënën, siç është planifikuar,...

COVID-19 – Austria synon rihapjen e jetës publike në maj

VJENË, 6 prill /ATSH-DPA/ - Austria po përgatitet të rihapë shumë sektorë të jetës publike në maj, ndërsa po del nga më e keqja...

COVID-19 – Frederiksen: Danimarka do të rihapet kur të vaksinohen mbi...

KOPENHAGË, 23 mars /ATSH-AFP/ - Danimarka, në një bllokim të pjesshëm prej tre muajsh, planifikon të rihapet pothuajse plotësisht kur të jenë vaksinuar të...

Muzetë franceze kërkojnë me ngulm rihapjen

PARIS, 5 shkurt /ATSH-AFP/ - Kritikat e muzeve në Francë po rriten kundër një mbylljeje që ata vlerësojnë se nuk e meritojnë. Peticione dhe...

PARIS – Shtyhet rihapja e Disneyland për shkak të COVID-19

PARIS, 18 janar /ATSH-AFP/ - Disneyland Paris, destinacioni i parë turistik privat në Europë, ka shtyrë datën e rihapjes më 2 prill, për shkak...

Rihapet Taj Mahal pavarësisht rritjes së rasteve me COVID-19

AGRA, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Taj Mahal, monumenti emblematik i Indisë, u rihap sot pas gjashtë muajve mbylljeje për shkak të COVID-19, në një...

ARABI SAUDITE – G20 diskuton për rihapjen e kufijve

RIAD, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Ministrat e Jashtëm të G20-s diskutuan sot heqjen e disa kufizimeve të udhëtimit dhe rihapjen e kufijve, të mbyllur...

ITALI – Conte: Rihapja e shkollave në siguri të plotë prioriteti...

ROMË, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Organizimi i vitit shkollor në siguri të plotë në Itali përballë rrezikut të kontaminimit me koronavirus është prioritet i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA