Ballina Etiketimet Riad

Etiketim: riad

DUBAI – Riadi përgënjeshtron të jetë dhënë urdhër për vrasjen e...

DUBAI, 13 tetor /ATSH-AFP/ -  Arabia Saudite hodhi poshtë sot akuzat si ''të pabazuara'' sipas së cilave Riadi ka urdhëruar vrasjen e Jamal Khashoggi...

RIAD – Gjykata saudite detyron babain të pajisë vajzën me pasaportë

RIAD, 20 shtator /ATSH-AFP/ - Gjykata e Arabisë Saudite vendosi në favor të një gruaje e cila paditi babanë e saj pasi nuk pranonte...

ARABI SAUDITE – Më shumë se 2 milionë pelegrinë myslimanë festojnë...

RIAD, 21 gusht /ATSH-AFP/ - Rreth 2,4 milionë besimtarë në pelegrinazhin e Mekës kryen sot ritualin e goditjes me gur të Shejtanit, në ditën...

OTAVA – Kanadaja kërkon ndihmën e aleatëve për zgjidhjen e krizës...

OTAVA, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Kanadaja kërkoi këshillim dhe mbështetje nga disa prej aleatëve të saj, si Gjermania dhe Suedia për zgjidhjen e krizës...

KANADA – Trudeau refuzon të kërkojë falje, Riadi ashpërson tonet

MONTREAL, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Kryeministri kanadez, Justin Trudeau refuzoi sot t'i kërkonte falje Arabisë Saudite dhe rikonfirmoi vullnetin për të mbrojtur të drejtat...

ARABI  SAUDITE – Riadi përjashton çdo ndërmjetësim të krizës diplomatike me...

RIAD, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite përjashtoi sot çdo mundësi ndërmjetësi të krizës diplomatike me Kanadanë dhe konfirmoi se parashikonte masa të tjera...

SHBA – Kriza diplomatike mes Otavës dhe Riadit shqetëson Uashingtonin

UASHINGTON, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Kriza diplomatike mes Arabisë Saudite dhe Kanadasë ka shqetësuar SHBA-në, partnere dhe aleate e dy vendeve. "Dy palët duhet ta...

ARABI SAUDITE – Riadi dëbon ambasadorin e Kanadasë pas kritikave për...

RIAD, 6 gusht /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite bëri të ditur vendimin për dëbimin e ambasadorit të Kanadasë në Riad dhe ngrirjen e çdo marrëdhënieje...

SHBA – Trump: Arabia Saudite të paguajë nëse dëshiron qëndrimin tonë...

UASHINGTON, 4 prill /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se vendet që duan që SHBA-ja të qëndrojë në Siri do të duhet të...

SOFT NEWS – RIAD – Për herë të parë edhe një...

RIAD, 24 shkurt /ATSH-AA/ – Në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, filloi dje në mbrëmje festivali i parë i muzikës xhaz në vend. Festivali i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA