Ballina Etiketimet Riad

Etiketim: riad

RIAD – Prodhimi i naftës saudite bie me 5,7 milionë fuçi...

UASHINGTON, 16 shtator /ATSH-DPA/ - Prodhimi i naftës nga Arabia Saudite ka rënë me 5,7 milionë fuçi në ditë, pas sulmeve me dron kundër...

RIAD – SHBA-ja kërkon të rrisë sigurinë e transportit në zonën...

RIAD, 18 korrik /ATSH-AFP/ - Shefi i komandës qendrore amerikane, gjenerali Kenneth McKenzie, u angazhua sot që të veprojë në mënyrë aktive për të...

AS – Riadi emëron për herë të parë një ambasadore grua...

RIAD, 4 korrik /ATSH-AA/ - Ambasadorja e parë grua e Arabisë Saudite filloi sot misionin e saj si diplomatja saudite më e lartë në...

RIAD – Pompeo diskuton me Salman tensionet SHBA-Iran

RIAD, 24 qershor /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo mbërriti sot në Arabinë Saudite për konsultime mbi tensionet mes SHBA-së dhe Iranit. Pompeo...

RIAD – Premtimi saudit për paqe në Lindjen e Mesme ul...

RIAD, 22 maj /ATSH-ANSA/ - Çmimet e naftës së papërpunuar kanë shënuar një ulje sot, në vazhdën e premtimit të Arabisë Saudite se do...

RAID – Sulmohet me dronë një naftësjellës në Arabi Saudite

RIAD, 14 maj /ATSH-ANSA/ - Arabia Saudite dënoi sot një sulm me dronë kundër njërit prej naftësjellësve të saj. Sulmi u morr përsipër nga rebelët...

RIAD –  Jo rritje e menjëhershme e prodhimit të naftës saudite

RIAD, 24 prill /ATSH-AFP/ - Ministri saudit i Energjisë, Khalid al-Falih deklaroi sot se vendi i tij nuk synonte të rriste për momentin prodhimin...

RIAD – Tregu i naftës drejt ekuilibrimit

RIAD, 8 prill /ATSH-AFP/ - Ministri saudit i Energjisë, Khalid al-Falih deklaroi sot se tregu i naftës po orientohej drejt ekuilibrit dhe se shtetet...

ARABI SAUDITE – Riadi i heq kombësinë djalit të Bin Laden

RIAD, 1 mars /ATSH-ANSA/ - Arabia Saudite i ka hequr kombësinë Hamza Bin Laden, djali i sheikut të vdekur të terrorit, Bin Laden, pas...

Riadi: Kriza në Venezuelë mund të ndikojë në ekuilibrin e tregut...

RIAD, 28 janar /ATSH-AFP/ - Ministri saudit i Energjisë, Khaled al-Falih u shpreh se kriza në Venezuelë mund të ndikojë në ekuilibrin e tregut...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA