Ballina Etiketimet Reshje

Etiketim: reshje

Reshje dëbore në Bajram Curri-Valbonë dhe Pukë – Fushë-Arrëz/ ARRSH: Qarkullimi...

TIRANË, 9 mars/ATSH/ Në segmentin Bajram Curri - Valbonë dhe Pukë - Fushë-Arrëz kanë nisur sot reshje të dobëta dëbore mbi 500 m të...

GREQI – Reshjet e dendura të dëborës pezullojnë edhe programin e...

ATHINË, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Reshjet e dendura të dëborës që kanë përfshirë Athinën kanë detyruar sot autoritetet shëndetësore greke të pezullojnë programin e...

“Mbi 480 mjete në të gjithë territorin”/ Balluku: Sot nuk kemi...

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se sot nuk kemi asnjë aks të bllokuar prej dëborës. Duke folur në...

Zhupa: Qeveria dështoi me mirëmbajtjen e rrugëve

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaroi sot se qeveria dështoi me mirëmbajtjen e rrugëve. “Qeveria në ikje e Edi Ramës...

“Shqipëria ka qenë e mbërthyer nën darën e borës”/ Vasili: Opozita...

TIRANË, 15 shkurt /ATSH/ Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili deklaroi sot se, opozita ka një plan shumë të mirëdetajuar për një ristrukturim, për një...

FOTO/ Berati mbulohet nga ‘velloja’ e dëborës

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ Flokët e dëborës zbardhën sot edhe qytetin 2400 vjeçar të Beratit, ku çatitë e shtëpive karakteristike duken më të bukura nën...

Tirana zbardhet nga bora

TIRANË, 14 shkurt/ATSH/ Reshjet e dëborës që përfshinë mbrëmjen e djeshme pothuajse gjithë vendin kanë zbardhur edhe kryeqytetin. Si pasojë e uljes së temperaturave, edhe...

Ndalen reshjet, prurjet zbresin 1930 m3/s në kaskadën e lumit Drin,...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) informoi sot se prurjet në kaskadën e lumit Drin janë shtuar për shkak të reshjeve intensive që...

Reshjet në Elbasan/ Balla: Investimet e bëra vitet e fundit na...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Moti i keq ka shkaktuar disa problematika dhe përmbytje edhe në qarkun e Elbasanit, fatmirësisht të vogla. Kështu deklaroi kreu i...

Reshjet e shiut/ Probleme në Shkodër dhe Vlorë, strukturat në gatishmëri

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Reshjet e shiut me intensitet të lartë, si dhe shkrirja e dëborës në zonat veriore kanë shkaktuar probleme në qarkun e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA