Ballina Etiketimet Renie

Etiketim: renie

GJERMANI – CDU-CSU në rënie, rritje e të gjelbërve në sondazhe

BERLIN, 17 mars /ATSH-ANSA/ - Koalicioni i kancelares gjermane Angela Merkel dhe Armin Laschet bie në sondazhet nën pragun prej 30% dhe humbet 4...

BRUKSEL – Papunësia në zonën euro e qendrueshme në 8,1%

BRUKSEL, 4 mars /ATSH-AFP/ - Papunësia në zonën euro ka mbetur e pandryshuar në janar, në raport me dhjetorit, duke prekur 8,1% të popullsisë...

”Renault” humbje historike në 2020

PARIS, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Prodhuesi francez i makinave ''Renault'' regjistroi një humbje historike prej tetë miliardë eurosh gjatë vitit 2020, si pasojë e...

JAPONI – Rënie historike e PBB-së

TOKIO, 15 shkurt /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto (PBB) i Japonisë pësoi një rënie prej 4,8% në 2020 në sfondin e pandemisë, kontraktimi...

BRUKSEL – PBB-ja e eurozonës bie 6,8% si pasojë e pandemisë

BRUKSEL, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Prodhimi i Brendshëm Bruto i zonës euro, viktimë e pandemisë, ka pësuar një rënie historike prej 6,8% në 2020,...

ITALI – Rënia e PBB-së më pak se parashikimi

ROMË, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Ekonomia italiane u tkurr me një ritëm më të ngadaltë se sa pritej në tre muajt e fundit të...

GJENEVË – OBSH: Rastet me COVID-19 shënojnë rënie në mbarë botën

GJENEVË, 2 shkurt /ATSH-AA/ - Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus bëri të ditur se për të tretën...

SHBA – Becerra: Pandemia një avion në rënie e sipër

UASHINGTON, 25 janar /ATSH-DPA/ - Xavier Becerra, i emëruari i presidentit amerikan, Joe Biden si zyrtari kryesor shëndetësor i vendit, e krahasoi përhapjen e...

FOKUS – Çmimet e naftës në rënie nga pakësimi i kërkesës

UASHINGTON, 15 janar /ATSH-DPA/ - Çmimet e naftës ranë ndjeshëm ndërsa bllokimet e reja në të gjithë Europën dhe shenjat e shpërthimeve të reja...

Twitter ”zhytet” në Wall Street pasi përjashtoi Trump nga platforma

UASHINGTON, 12 janar /ATSH-ANSA/ - Rrjeti social Twitter ''zhytet'' në Wall Street. Aksionet e kompanisë së ''cicërimave'' humbën 10,12%, ndërsa ato të Facebook kanë humbur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA