Ballina Etiketimet Rehabilitim

Etiketim: rehabilitim

Shkodër, drejt përfundimit rehabilitimi i bllokut të banimit “Europa”

TIRANË, 9 maj/ATSH/- Në Shkodër janë drejt përfundimit të plotë punimet për rikualifikimin urban të bllokut të banimit “Europa” apo ish-“Podgorica”, siç njihet në...

Berat, përmirësim i infrastrukturës rrugore në lagjet e qytetit

TIRANË, 8 maj /ATSH/ - Rehabilitimi i rrugëve kryesore dhe dytësore të njësive administrative dhe lagjeve të qytetit të Beratit po vijon me ritme...
video

VIDEO/ Investimi në Qendrën Shëndetësore në Kashar, banorët: Ndryshim si nata...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ - Qendra shëndetësore në Kashar i është nënshtruar rehabilitimit në kuadër të programit të investimit të ministrisë së Shëndetësisë. Qendra shëndetësore e...

FOTO/ Fier, banorët e lagjes “16 Prilli” me hapësira të rehabilituara

TIRANË, 24 prill/ATSH/- Investimet në lagjet e brendshme të qytetit të Fierit synojnë të garantojnë një cilësi jetese më të mirë për banorët. Bashkia e...

FOTO/ Pukë, punime intensive për rehabilitimin e rrugëve rurale

TIRANË, 23 prill/ATSH/- Rrugët rurale në segmentin e fshatit Plam njësia administrative Luf-Qerret në Pukë i janë nënshtruar rehabilitimit. Ky segment ishte ndër rrugët më...

Fier, hapësirë e re urbane në lagjen “18 Shkurti”

TIRANË, 17 prill/ATSH/ - Bashkia e Fierit vijon punën intensive për rehabilitimin e sipërfaqeve publike mes pallateve dhe lagjeve të qytetit. Investimet në lagjet e...

FOTO/ Mbështetje fermerëve në Fier, rehabilitohet kanali kullues në Daullas

TIRANË, 16 prill/ATSH/- Rehabilitimi i sistemit të kullimit dhe vaditjes është padyshim investimi më i mirë që po i bëhet ripërtëritjes së bujqësisë dhe...

FOTO/ Rehabilitimi i lumit Zezë, nis projekti që “shpëton” nga përmbytja...

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Lumi Zezë është një nga problemet më të mëdha që ka qyteti i Fushë-Krujës gjatë sezonit të shirave. Kjo pasi çdo...

FOTO/Rruga e fshatit Grabian në Divjakë, tashmë me një pamje të...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ - Investimet infrastrukturore në vendin tonë po krijojnë hapësira të denja dhe lehtësira për banorët. Së fundmi rruga e fshatit Grabian...

Sezoni turistik/ Punime intensive për rikualifikimin urban të Shkëmbit të Kavajës

TIRANË, 20 mars/ATSH/ – Në plazhin e Shkëmbit të Kavajës vazhdon puna për rehabilitimin e zonës rezidenciale, që është mjaft e frekuentuar gjatë gjithë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA