Ballina Etiketimet Regjim

Etiketim: regjim

ESTONI – Tikhanovskaya thirrje për sanksione kundër regjimit të Lukashenkos

TALIN, 4 shtator /ATSH-AFP/ - Opozitarja bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaya i bëri thirrje sot bashkësisë ndërkombëtare të vendosë sanksione kundër regjimit të Alexander Lukashenkos dhe...

BRUKSEL – NATO dënon sulmet e regjimit të Asadit në Idlib

BRUKSEL, 11 shkurt /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dënoi sot sulmet nga regjimi i Asadit në Idlib, një zonë në...

MV – Zaev: Nuk do të ketë ndryshim të pushtetit dhe...

SHKUP, 29 dhjetor /ATSH-MIA/ - Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe njëkohësisht kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev theksoi se nuk do të kishte ndryshim...

TURQI – Ankaraja dhe Uashingtoni do të vazhdojnë bashkëpunimin në Idleb

IDLEB, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan dhe homologu amerikan Donald Trump ranë dakord për vazhdimin e bashkëpunimit të tyre në...

IRAN – Trump: Nuk parashikojmë ndryshim të regjimit në Iran

TEHERAN, 26 gusht /ATSH-ANSA/- Ne nuk parashikojmë një ndryshim të regjimit në Iran, por dëshirojmë që Irani të ribëhet i pasur , deklaroi presidenti...

Dita e kujtesës së viktimave të regjimeve totalitare/ Basha: PD do...

TIRANË, 23 gusht/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në ditën e kujtesës për viktimat e regjimeve totalitare, bëri sot tre premtime politike, të...

LIBAN – Regjimi sirian liron një kanadez të ndaluar prej tetë...

BEJRUT, 9 gusht /ATSH-AFP/ - Një shtetas kanadez, i ndaluar që prej tetë muajsh nga regjimi sirian u lirua pas një ndërhyrjeje të Libanit...

ALGJER – Një milion persona kërkojnë ndryshimin e regjimit

KAJRO, 30 mars /ATSH-ANSA/ - Një milion persona manifestuan dje në rrugët e Algjerit për të kërkuar ndryshimin e regjimit, njoftoi BBC. Edhe pse mungojnë...

KAMBOXHIA – Festohet 40-vjetori i rrëzimit të regjimit të Kmerëve të...

PNOM PEN, 7 janar /ATSH-AFP/ - Dhjetëra mijëra kamboxhianë u mblodhën sot në stadiumin e Pnom Penit për të përkujtuar 40-vjetorin e rrëzimit të...

LONDËR – Netanyahu: Regjimi i Assadit jo i mbrojtur nga kundërpërgjigjet

LONDËR, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Regjimi i presidentit sirian, Bachar al-Assad nuk është më i mbrojtur nga kundërpërgjigjet, paralajmëroi sot kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA