Ballina Etiketimet Refugjate

Etiketim: refugjate

SHBA – Biden rrit numrin e refugjatëve

UASHINGTON, 18 prill /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Joe Biden do të rrisë numrin e refugjatëve që lejohen të hyjnë në SHBA deri më 15...

FOKUS – Biden mund të bëhet presidenti që ka pranuar më...

BRUKSEL, 13 prill /ATSH-AA/ - Komiteti Ndërkombëtar i Shpëtimit (IRC), tha se presidenti amerikan, Joe Biden, pavarësisht se shpeshherë kritikon politikat e migracionit, mund...

BRUKSEL – Borrel: BE-ja të mbështesë Turqinë për strehimin e mbi...

BRUKSEL, 19 mars /ATSH-AA/ - Bashkimi Europian duhet të mbështesë Turqinë për strehimin e më shumë se katër milionë refugjatëve, deklaroi shefi i politikës...

FOKUS – Analistët e migracionit: Pandemia mund të ushqejë rritjen e...

VJENË, 26 janar /ATSH-DPA/ - Numri i refugjatëve që po drejtohen në Europë këtë vit ka të ngjarë të rritet për shkak të pandemisë...

SHBA – Menendez: Biden të dënojë marrëveshjet migratore me vendet e...

UASHINGTON, 19 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti i ardhshëm amerikan, Joe Biden duhet të anulojë menjëherë marrëveshjet migratore mbi kërkesat e azilit, të arritura nga...

ZVICËR – OKB: Zhvendosja e refugjatëve në nivelin më të ulët...

GJENEVË, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Operacionet e zhvendosjes së refugjatëve në vendet e treta pritet të arrijnë një nga nivelet më të ulëta këtë...

ITALI – Vatikani hap qendër pritjeje për refugjatët

ROMË, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Një ndërtesë në Romë, që u përket murgeshave, do të shndërrohet në një qendër pritjeje për rreth 60 refugjatë,...

GREQI – Mitarakis: Fluksi i refugjatëve dhe migrantëve ra ndjeshëm në...

ATHINË, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Fluksi i refugjatëve dhe migrantëve në Greqi ka rënë ndjeshëm në nëntë muajt e parë të vitit, tha sot...

SHBA – Trump njofton një ulje tjetër historike të kuotave të...

UASHINGTON, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump njoftoi sot një reduktim të konsiderueshëm të kuotave të refugjatëve të pranuar në...

ATHINË – Greqia planifikon transferimin e 3 000 refugjatëve nga Lesbos

ATHINË, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Greqia ka vendosur të transferojë sot në territorin kontinental më shumë se 700 refugjatë nga Lesbos dhe kampi i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA