Ballina Etiketimet Referendum

Etiketim: referendum

Ndarje përfundimtare e drejtësisë nga të qenit mall që shitet e...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se drejtësia do ta bëjë të sajën për 4 viktimat e 21 Janarit dhe “ata...

Meta: Qëllimi im t’i kthej Shqipërinë shqiptarëve përmes instalimit të referendumeve

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se, populli shqiptar duhet ta marrë njëherë e mirë në dorë fatin e...

ITALI – Di Maio: Referendumi zviceran lajm i mirë për Europën

ROMË, 29 shtator /ATSH-ANSA/ - Refuzimi i një propozimi kundër migracionit në Zvicër, për të cilën banorët e Konfederatës votuan të dielën e kaluar,...

ITALI – Lëvizja “5 Yjet” pretendon rezultat historik në referendumin kushtetues

ROMË, 21 shtator /ATSH-DPA/ - Miratimi me referendum i një reforme kushtetuese që shkurton numrin e parlamentarëve është një rezultat historik", tha sot Lëvizja...

ITALI – Referendum për uljen e numrit të deputetëve

ROMË, 20 shtator /ATSH-DPA/ - Italianët po u drejtohen qendrave të votimit për një referendum kushtetues mbi uljen e numrit të deputetëve të parlamentit...

ITALI – Referendum për reduktimin e numrit të parlamentarëve

ROMË, 15 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria italiane vendosi më 20-21 shtator zhvillimin e një referendumi kombëtar për një reduktim të numrit të parlamentarëve dhe...

RUSI – Ndryshimet kushtetuese hyjnë në fuqi, Putin president deri në...

MOSKË, 4 korrik /ATSH-DPA/ - Një grup ndryshimesh kushtetuese të diskutueshme që do të bëjnë të mundur që presidenti rus, Vladimir Putin të qëndrojë...

MOSKË – Rusia miraton rishikimin e kushtetutës

MOSKË, 1 korrik /ATSH-AFP/ - Rusia miratoi sot rishikimin e gjerë kushtetues, që autorizon presidentin rus, Vladimir Putin, të qëndrojë në Kremlin deri në...

RUSI – Putin: Referendumi për reformën e kushtetutës më 1 korrik 

MOSKË, 1 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin, njoftoi sot se një referendum për të miratuar reformën kushtetuese do të zhvillohet më 1...

BRUKSEL – Sturgeon: Skocia e pavarur kërkon të rikthehet në BE

BRUKSEL, 10 shkurt /ATSH-ANSA/ - Dëshira e Skocisë është të kthehet në Parlamentin Europian si një komb i pavarur. "Dihet që shumica e skocezëve kanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA