Ballina Etiketimet Raste

Etiketim: raste

KROACI – 2 919 raste me COVID-19 në 24 orë

ZAGREB, 29 nëntor /ATSH-AA/ - Kroacia ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 2 919 raste të reja të infektimit me koronavirus, ndërsa numri...

SHBA – Mbi 62 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

NJU JORK, 28 nëntor /ATSH-AA/ - Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka arritur në mbi 62 milionë,...

MEKSIKË – Rekord ditor rastesh me COVID-19

MEKSIKO, 28 nëntor /ATSH-AFP/ - Meksika regjistroi një rekord të ri ditor rastesh me COVID-19, me 12 081 të prekur në një ditë duke...

GREQI – 2 013 raste me COVID-19 dhe 101 viktima në...

ATHINË, 27 nëntor /ATSH-ANA/ - Autoritetet shëndetësore njoftuan sot se pavarësisht një rënieje në normat ditore të infektimeve në dy qytetet më të mëdha...

MV – Filipçe: Fatkeqësisht ka rritje të viktimave nga COVID-19

SHKUP, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut po përballet me një trend në rritje të numrit të vdekjeve nga COVID-19, tha sot ministri...

ITALI – 28 352 raste të reja dhe 827 viktima nga COVID-19

ROMË, 27 nëntor /ATSH-ANSA/ - Në Itali u regjistruan sot 28 352 raste të reja infektimi me COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas...

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 2201 testime, 403 të shëruar, 645 raste...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 2201 testime, prej të cilave 423 janë testime janë kryer për arsye...

GJERMANI – Kalohet pragu i një milion rasteve me COVID-19

BERLIN, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjermania kaloi sot pragun e një milion personave të testuar pozitiv me COVID-19 që prej fillimit të pandemisë, njoftoi...

KROACI – Sërish rekord, 4 009 raste të reja ditore me...

ZAGREB, 26 nëntor /ATSH-HINA/- Kroacia regjistroi sot një rekord ditor me 4 009 raste të reja dhe 51 të vdekur nga COVID-19 në 24...

MV – 1 288 raste ditore dhe 39 të vdekur nga...

SHKUP, 26 nëntor /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 1 288 raste të tjera me COVID-19, numri i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA