Ballina Etiketimet Rast

Etiketim: rast

ZELANDË E RE – Rasti i parë lokal me COVID-19 në...

WELLINGTON, 24 janar /ATSH-AFP/ - Autoritetet shëndetësore të Zelandës së Re theksuan sot se kishin regjistruar rastin e parë lokal të koronavirusit  të ri...

GREQI – 1 690 raste të reja ditore dhe pesë të...

ATHINË, 30 tetor /ATSH-ANA/ - Greqia regjistroi sot 1 690 raste të reja me COVID-19, nga të cilat 64 janë të lidhura me grupe...

FRANCË – Parisi: Ende e mundur arritja e një marrëveshjeje për...

PARIS, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Franca theksoi se një marrëveshje postBrexit mbetet e mundur, por gjithashtu po përgatitet, "për çdo rast", për të zbutur...

I riu nga Përrenjasi që ka investuar në vendlindje/ 13 hektarë...

TIRANË, 25 gusht/ATSH/Erion Karriqi është një djalë nga Përrenjasi Fshat me plot ambicie dhe ide konkrete për të investuar në vendin e tij të...

KORE E VERIUT – Regjistrohet rasti i parë “i dyshuar” me...

SEUL, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Rasti i parë i dyshuar me COVID-19 është identifikuar në Korenë e Veriut, që është vendosur në emergjencë maksimale,...

STUDIM – Në Itali, COVID-19 i pranishëm në ujërat e zeza...

ROMË, 20 qershor /ATSH-AFP/ - Koronavirusi i ri ka qenë i pranishëm në ujërat e zeza të Milanos dhe Torinos, në veri të Italisë,...

ZELANDË E RE – Asnjë rast aktiv me COVID-19

WELLINGTON, 8 qershor /ATSH-AFP/ - Zelanda e Re hoqi sot të gjitha kufizimet kombëtare që ishin dekretuar për të luftuar kundër koronavirusit, pas rivendosjes...

Rasti i të miturës/ Fatkeqësi të shikosh se si një viktimë...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama dënoi sot ekspozimin në media të identitetit të së miturës së përdhunuar, ngjarje e publikuar pak ditë më...

Marena Angjele, piktorja shqiptare e skenave urbane në Angli

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Marena Angjele, piktore shqiptare e portreteve dhe skenave urbane në Angli, tregon për angazhimin e saj profesional, punimet artistike, çeljen e...

RUSI – Mbi 10 000 raste të reja për të katërtën...

MOSKË, 6 maj /ATSH-ANSA/ - Mbi 10 000 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në Rusi për ditën e katërt radhazi gjatë 24...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA