Home Tags Rama

Tag: Rama

Opozita, peng i një politike të dëshpëruar

TIRANË, 17 tetor/ATSH/ "Opozita ka mbetur peng i një politike të dëshpëruar dyfytyrësie e shterpësie". Kështu deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, duke komentuar qëndrimet e...

Bashkëqeverisja në ndihmë të komunitetit, rikonstruktohet ura e Petranit

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/305100196982327/ TIRANË, 17 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ -Ura e Njësisë Administrative Petran në bashkinë Përmet u rikonstruktua nga ARRSH pas ankesë së banorëve të kësaj zone...

Kërkesa në portalin e bashkëqeverisjes, punësohet e reja nga Durrësi

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/1989419204443677/ TIRANË, 17 tetor/ATSH/- Rastet e njerëzve të zakonshëm që po përdorin platformën "shqiperiaqeduam.al" shtohen dita-ditës dhe i tillë është edhe rasti i Sara Çuçkës...

12 vjet në pritje, qytetari pajiset brenda 10 ditësh me lejen...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/292901567986194/ TIRANË, 17 tetor/ATSH-Maela Marini/ Faslli Shehaj nga Tirana kishte që në vitin 2006 që kishte aplikuar pranë Agjencisë së Legalizimit në lidhje me pronën...

Sondazhet, njerëzit nuk e kanë humbur besimin te PS

TIRANË, 16 tetor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Partia Socialiste nuk mundet dot nga opozita". "Ju bëni sondazhe dhe do të shikoni që Partia...

Tiranë-Elbasan, rruga do të jetë e hapur deri në fund të...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/- "Deri në fund të vitit duhet që aksi Tiranë-Elbasan të jetë i përfunduar, problemi i vetëm, që s'ka lidhje me ministrin...

140 persona të skeduar pas hekurave

TIRANË, 16 tetor/ATSH/- "140 persona të skeduar janë sot në burg", - deklaroi sot Kryeministri Edi Rama. Në një intervistë televizive, Kryeministri Rama theksoi se...

Rama: Nuk do të lejoj që edhe djali 4 vjeç të...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "s'i kam borxh askujt që dhe një fëmijë tjetër të rritet në terrorin e shpifjeve...

Spostim masiv i parasë nga bastet, në ekonomitë familjare

TIRANË, 16 tetor/ATSH-Maela Marini/ - Janë pak a shumë rreth 700 milionë euro që do të spostohen nga kumarhanet në ekonomi. "Për mbylljen e kazinove dhe...

Rehabilitohet rruga Burrel-Klos, nyje e rëndësishme për ekonominë e vendit

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1891047597658204/ TIRANË, 16 tetor/ATSH/ Qeveria shqiptare ka nisur punën për rehabilitimin e rrugës Burrel-Klos, një nyje e rëndësishme për ekonominë e vendit, që lidh minierat e...

MOST POPULAR

HOT NEWS