Ballina Etiketimet Qira

Etiketim: qira

Këshilli Bashkiak Tiranë miraton listën e përfituesve të bonusit të qirasë

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ Këshilli Bashkiak zhvilloi sot mbledhjen e tij të radhës, ku miratoi një sërë vendimesh të rëndësishme me karakter social, që kanë ndikim...

Elon Musk jeton në një shtëpi me qira… 50 000-dollarëshe!

SAN FRANCISKO, 2 korrik /ATSH/ - Kreu i Tesla-s, Elon Musk, njeriu i dytë më i pasur në botë, me një vlerë neto prej...

Procedurë e përshpejtuar për miratimin e bonusit të qirasë për të...

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj i kërkoi sot Parlamentit miratimin e Aktit Normativ për përdorimin e procedurës së përshpejtuar...

Bonus qiraje për rreth 14 mijë familje, 3 miliardë lekë nga...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Gjatë vitit 2020 rreth 14 mijë familje, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit të kaluar, janë...

“Avaz i ulët i mishit për top”/ Familjet e Fran Krosit...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Familjet e Fran Krosit dhe Dodë Krosit në Krujë do të vijojnë të marrin bonusin e qirasë nga qeveria shqiptare deri...

Mbi 13 mijë familje mbështetje me bonus qiraje

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Mbi 13 700 familje, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit të kaluar, janë mbështetur me bonus...

Rishikimi i buxhetit/ Financim shtesë në masën 900 milionë lekë për...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Në Aktin Normativ për ndryshime në buxhetin e vitit 2020 qeveria ka miratuar një fond shtesë prej 900 milionë lekë për...

Qira deri në tre vite për ushtarakët e transferuar larg vendbanimit

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Ushtarakët të cilët janë aktivë në Forcat e Armatosura në Republikën e Shqipërisë dhe që transferohen në një zonë ku nuk...

Shtyhet afati i pagimit të qirave edhe për sipërmarrjet e vogla...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Qeveria vendos të shtyjë me 2 muaj pagesën e qirave edhe për ato sipërmarrje apo individë që realizojnë xhiro vjetore deri...

Bashkia Korçë fal qiranë për 99 familje që jetojnë në banesat...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ 99 familjeve që jetojnë në banesat sociale në qytetin e Korçës, do t’iu falet për një muaj qiraja e banesës në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA