Ballina Etiketimet QEVERISJE

Etiketim: QEVERISJE

Peleshi: Planifikojmë nisjen e implementimit të projektit të bazës së Kuçovës

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi prezantoi sot programin për mbrojtjen, gjatë seancës për votimin e qeverisë së re. Peleshi tha se “ky...

Çuçi: Luftë e vazhdueshme për sundimin e ligjit

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, prezantoi sot programin për sigurinë, gjatë seancës për votimin e qeverisë së re. “Udhërrëfyesi ynë në këtë...

Nga Reforma në Drejtësi, te Skavica/ Rama: PS nuk e ka...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ "Mandati i tretë ka të bëjë me atë që duhet të vazhdojmë të bëjmë”, tha sot Kryeministri Edi Rama gjatë një...

Shqipëria në proces transformimi/ Punët që do e bëjnë kampione të...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama nga Berati tha sot se nëse opozita vjen në pushtet do të prishë dy procese: atë të vaksinimit...

Një vit në krye të bashkisë së Cërrikut/ Salla: Investime në...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ Bashkia e Cërrikut, prej një viti ka ndryshuar filozofinë e drejtimit të saj nga angazhimi dhe vullneti i kryebashkiakut, Andis...

SOFT NEWS – Netanyahu thyen rekordin në… qeverisje!

TEL AVIV, 20 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri izraelit Benyamin Netanjahu tejkalon kohën rekord në qeverisje ndaj themeluesit të Izraelit, David Ben Gurion, i cili...

“Për bashkinë që duam” në Lezhë, Rama: Qeverisja e pandarë nga...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama e cilësoi komunikimin e qytetarët pjesë të pandashme të procesit qeverisës, ndërsa ishte në Lezhë në kuadër të...

SHBA – Bllokohet pjesërisht qeverisja federale

UASHINGTON, 22 dhjetor /ATSH-DPA/ - Qeveria federale e SHBA-së u bllokua pjesërisht pas mesnatës që kaloi pasi republikanët dhe demokratët nuk arritën marrëveshjen për...

Platforma “shqiperiaqeduam.al”, investitori merr zgjidhje pas 8 vitesh

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155902733156523/ TIRANË 22 qershor/ATSH/ - Një investitor nga Shkodra mori certifikatën e pronësisë së një fabrike të industrisë së lehtë të ndërtuar prej tij, falë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA