Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: Qeveria

Zbutja e krizës nga COVID-19/ Qeveria shqiptare dhe ajo gjermane mbështesin...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ Qeveria shqiptare e mbështetur nga qeveria gjermane, ka ngritur një instrument këshillimor, të kombinuar me grante, për të zbutur pasojat...

Mbi 563 milionë lekë për rindërtimin e shtëpive individuale në Shijak...

TIRANË, 24 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot përdorimin e fondit të rindërtimit për financimin e rindërtimit të banesave individuale, në bashkitë Shijak...

Mbi 17 miliardë lekë për rindërtimin e pallateve të dëmtuara nga...

TIRANË, 24 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot përdorimin e fondit të rindërtimit, në masën 17 572 719 126 (shtatëmbëdhjetë miliardë e pesëqind...

Rindërtimi në bashkinë Vorë/ Mbi 5 milionë lekë për rikonstruksionin e...

TIRANË, 24 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot përdorimin e fondit të rindërtimit, për financimin e rikonstruksionit të njësive individuale të banimit dhe...

Tabaku: Qeveria mendon vetëm për tendera, vendi ka mbetur në vendnumëro

TIRANË, 19 shkurt /ATSH – I. Vata/ Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ishte sot në rrugën “Qemal Stafa" ku u takua me banorët...

Qeveria e Kosovës ndan 10 mijë euro për Kalanë e Ulqinit...

PRISHTINË, 4 shkurt/ATSH/- Qeveria në detyrë e Kosovës ka ndarë 10 mijë euro për rindërtimin e Kalasë së Ulqinit e cila u dëmtua nga...

ITALI – Bisedimet për krijimin e një qeverie ende pa rezultate

ROMË, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Negociatat për rikrijimin e një koalicioni të qendrës së majtë në pushtet në Itali zgjasin më shumë sesa pritej. Negociatat...

FOTOGALERI-“Arritjet e mëdha realizohen duke bërë çdo ditë, me durim”/ Rëndësi...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot duke publikuar një fotogaleri nga disa prej punëve të qeverisë nga rindërtimi e deri...

BULLGARI – Masa të mëtejshme kufizuese antiCovid-19

SOFJE, 25 nëntor /ATSH-ANSA/ - Qeveria bullgare prezantoi masa të mëtejshme kufizuese drastike antiCovid-19, që do të hyjnë në fuqi mbrëmjen e së premtes...

Rindërtimi/ Miratohen mbi 318 milionë lekë për financimin e rikonstruksionit të...

TIRANË, 11 nëntor /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot përdorimin e fondit të rindërtimit, në masën 318 330 000 (treqind e tetëmbëdhjetë milionë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA