Ballina Etiketimet Qeveri

Etiketim: qeveri

Festat e fundvitit, shpërblime vetëm për Policinë, KPA, Komisionerin Publik dhe...

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot që administrata publike të mos ketë shpërblim për festat e fundvitit. Sipas këtij vendimi, përjashtim nga ky...

Miratohet marrëveshja për akses të lirë në tregun e punës në...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot në parim marrëveshjen për kushtet për akses të lirë në tregun e punës në Ballkanin Perëndimor. Marrëveshja për...

Arta Dollani emërohet në krye të Agjencisë Kombëtare të Mjedisit

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave emëroi sot Arta Dollanin në krye të Agjencisë Kombëtare të Mjedisit. Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave liroi...

Vendimi, sportistët elitarë vlerësohen sipas standardeve ndërkombëtare

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot disa ndryshime për kriteret dhe shpërblimet e sportistëve. Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi tha sot pas...

Ndryshime në grupin negociator me BE-në

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot disa ndryshime dhe shtesa në vendimin “Për përbërjen, rregullat e funksionimit dhe trajtimit financiar të grupit...

Çmimi i energjisë për familjarët dhe biznesin e vogël nuk ndryshon

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku bëri të ditur sot se pavarësisht krizës energjetike, çmimi i energjisë do të mbetet...

Përforcohen kriteret për pajisjen me armë me leje

TIRANË, 9 dhjetor /ATSH/ Qeveria miratoi sot planin e veprimit për vitet 2022-2024 për zbatimin e strategjisë për kontrollin e armëve të lehta, të...

GJERMANI-Nënshkruhet marrëveshja për formimin e qeverisë së re

BERLIN, 7 dhjetor /ATSH-DPA/- Partia Social Demokrate Gjermane (SPD), të Gjelbrit dhe Demokratët e Lirë (FDP) pro-biznesit nënshkruan një marrëveshje koalicioni në Berlin, duke...

Kurti: Nënshkrimi i 13 marrëveshjeve në horizontin e integrimeve në BE

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi sot nga Elbasani se, "nëpërmjet 13 marrëveshjeve të nënshkruara sot në mbledhjen e përbashkët mes...

Kurti për marrëveshjet: Të punojmë si patriotë që të lehtësojmë jetën...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi sot se "linja hekurudhore Prishtinë-Durrës është cilësi dhe shpejtësi në qarkullim njerëzish dhe mallrash, është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA