Ballina Etiketimet Qese plastike

Etiketim: qese plastike

Misioni i BE-së në Tiranë, apel për plastikën me një përdorim

TIRANË, 7 shtator /ATSH/ - Bashkimi Europian në Shqipëri bën thirrje për një ndryshim në mënyrën se si mendojmë për plastikën me një përdorim. "Jeta...

Çuçi: Vetëm në një muaj, ulet me 4 herë përdorimi i...

TIRANË, 11 gusht/ATSH-Maela Marini/ Nisma e qeverisë për reduktimin e qeseve plastike ka filluar të japë efektet e para. Në disa prej rrjeteve të supermarketeve...

Qeset plastike, Çuçi: Synimi ynë mjedisi i pastër, jo penalizimi i...

TIRANË, 10 gusht/ATSH-Maela Marini/ "Nuk është synimi ynë të penalizojmë dhe të gjobisim bizneset, por synimi ynë është që të kemi një mjedis të...

Çuçi: Qytetarët ndërgjegjësohen për mospërdorimin e qeseve plastike

TIRANË, 9 gusht/ATSH-Maela Marini/ Heqja nga përdorimi i qeseve plastike dhe zëvendësimi i tyre me çanta bezeje sjell si domosdoshmëri edhe ndërgjegjësimin e konsumatorëve. Për...

Zv.ministrja Çuçi: Penalitete për çdo prodhues që nuk respekton vendimin

TIRANË,7 gusht /ATSH/ - Në zbatim të vendimit të Këshillit të Ministrave për ndalimin e prodhimit, tregtimit dhe importimit të qeseve plastike, Inspektoriati Shtetëror...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA