Ballina Etiketimet Qato

Etiketim: qato

FOTO/ Aksi strategjik Kardhiq-Delvinë, rreth 38% e punimeve të përfunduara

TIRANË, 18 maj /ATSH/ - Rruga Kardhiq-Delvinë, një aks strategjik për ekonominë dhe turizmin e të gjithë zonës, ka hyrë në një fazë intensive,...

Sarandë, vendosen tabelat orientuese sipas standardeve të Kodit Rrugor

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Drejtorja e Përgjithshme e Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH), Sonila Qato bashkë me deputetin e zonës, Andrea Marto, inspektuan sot...

FOTO/ Aksi Skuraj-Burrel me sinjalistikë dhe barriera mbrojtëse

TIRANË, 30 prill /ATSH/ - Autoriteti Rrugor Shqiptar është drejt përfundimit të një tjetër investimi me qëllim përmirësimin e sigurisë rrugore. Në aksin Burrel–Milot, po...
video

Përfundon ndërtimi i tunelit panoramik në aksin Tiranë-Elbasan, Balluku: Një hap...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ - Ka përfunduar edhe vepra e fundit e artit në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Tuneli panoramik, në kilometrin 17 të rrugës, tashmë...

Bypass-i i Shkodrës, projekt i rëndësishëm për infrastrukturën dhe transportin

TIRANË, 15 prill/ATSH/- Punimet në bypass-in perëndimor Shkodër, loti 1 dhe 2, dy vepra infrastrukturore shumë të rëndësishme po ecin me ritme të shpejta. Drejtoresha...

Ndërhyrje për mirëmbajtjen e rrugëve, Qato: Siguri në prag të sezonit...

TIRANË, 12 prill /ATSH/- Drejtoresha e Përgjithshme e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato, tha sot se "falë bashkëpunimit të qeverisë shqiptare dhe Bankës Botërore...

7 ura në nevojë emergjente për ndërhyrje, Qato: Kemi nisur projektet

TIRANË, 15 mars/ ATSH/ Në gjatësinë prej 3975 km rrjet të infrastrukturës kombëtare janë identifikuar gjithsej 652 ura, nga të cilat 30 prej tyre...

Bajpasi i Tepelenës, përfundojnë punimet në rrugën e shërbimit

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ - Punimet për ndërtimin e bajpasit të Tepelenës po vijojnë me ritme mjaft të shpejta dhe deri tani ka përfunduar rruga...

Aksi Kardhiq-Delvinë, Qato inspekton punimet në lotin 4

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/- Punimet në aksin rrugor Kardhiq - Delvinë Loti 4, po ecën me ritme të kënaqshme dhe në përputhje me grafikun...

Qato inspekton ecurinë e punimeve në segmentin Qukës – Qafë-Plloçë

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ - Drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka inspektuar punimet në segmentin e parë të rrugës Qukës - Qafë-Plloçë, duke zhvilluar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA