Ballina Etiketimet Qasje

Etiketim: qasje

COVID-19 – OBSH: Ndihmoni në sigurimin e qasjes së drejtë ndaj...

ROMË, 14 janar /ATSH-ANSA/ - Europa duhet të tregojë më shumë solidaritet në lidhje me vaksinat, në një kohë kur 95% e dozave janë...

STAMBOLL – Erdogan: G20 duhet të promovojë qasje të drejtë në...

STAMBOLL, 21 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje sot vendeve të G20-s të ndihmojnë në sigurimin e qasjes së...

BRUKSEL – Një impuls i ri i domosdoshëm për negociatat post-Brexit

BRUKSEL, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Europianët dhe Britanikët ranë dakord për t'i dhënë një impuls të ri negociatave mes BE-së dhe Londrës për të...

BRUKSEL – Berlini: Londra më shumë realiste në negociatat postBrexit

BRUKSEL, 4 qershor /ATSH-AFP/ - Gjermania i kërkoi sot Britanisë së Madhe të miratojë një qasje më realiste në negociatat post-Brexit me Bashkimin Europian,...

STOKHOLM – Suedia: Qasja përballë COVID-19 mund të kishte qenë më...

STOKHOLM, 3 qershor /ATSH-AFP/ - Epidemiologu suedez, Anders Tegnell, i Agjencisë suedeze të Shëndetit Publik, pranoi sot se qasja më fleksibël e miratuar nga...

BRUKSEL – “Alphabet” qasje proporcionale për rregullimin e Inteligjencës Artificiale

BRUKSEL, 20 janar /ATSH-AFP/- Shefi i “Alphabet”, shtëpia-mëmë e Google, Subdar Pichai i bëri thirrje BE-së për një qasje proporcionale për të rregulluar Inteligjencën...

PARIS – Kramp-Karrenbauer: Franca dhe Gjermani qasje të kundërta për postet...

PARIS, 19 qershor /ATSH-AFP/ - Ka një qasje të ndryshme në aspektin e organizimit mes Parisit dhe Berlinit, gjë që po i pengon për...

Akses në artikujt shkencorë, mbi 70 mijë email-e për studentët

TIRANË, 1 prill/ATSH/-Për të informuar mbi nisjen e funksionimit të bibliotekës online, ministria e Arsimit i ka dërguar mbi 70 mijë e-mail-e, në mënyrë...

TURQI – Erdogan kritikon qasjen e gabuar të Lavrov për Afrinen

ANKARA, 10 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kritikoi sot qasjen e gabuar të kreut të diplomacisë ruse, Serguei Lavrov, i cili...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA