Ballina Etiketimet Pune

Etiketim: pune

2 mijë vende të lira pune për studentët praktikantë

TIRANË, 8 prill/ATSH/- Janë rreth 2 mijë studentë që kanë realizuar praktikën e punës tremujore gjatë 3 viteve të mëparshme, ndërsa këtë vit në...

Rama: Mbështetje për punësim në privat, 90% i thonë jo ofertës

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ - Gjatë një takimi të mbajtur sot me studentët e Universitetit "Eqrem Çabej" në Gjirokastër, Kryeministri Edi Rama tha se shumica...

Programi kombëtar i praktikave të punës, të rinjtë nisin sot aplikimet

TIRANË, 8 shkurt/ATSH/ - Të rinjtë nga 21- 26 vjeç, që kanë përfunduar minimalisht ciklin e parë të studimeve “Bachelor” mund të aplikojnë nga...

Programi veror i punësimit në SHBA, mundësi për studentët shqiptarë

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ - Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë fton studentët shqiptarë që të kalojnë verën duke punuar dhe...

Foto-Pogradec, punë intensive për pastrimin e kanaleve kulluese

TIRANË, 8 tetor/ATSH/- Në bashkinë e Pogradecit po punohet intensivisht për pastrimin e kanaleve kulluese. Parandalimi i përmbytjeve është një nga synimet kryesore të Bashkisë...

KINEMA – Mister Bean: Nuk më pëlqen… puna që bëj!

HAMBURG, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Aktori i njohur britanik i humorit, Rowan Atkinson thotë se ai nuk është një tifoz i filmave të tij...

97 aplikime për praktikë pune në MEPJ

TIRANË, 28 Gusht /ATSH/ - 97 aplikime kanë mbërritur nga të rinj e të reja të interesuar për një përvojë të re në Ministrinë...

Pasojat e tërmetit, Emergjencat Civile në krye të detyrës

TIRANË, 13 gusht/ATSH/ - Nisur nga situata e krijuar nga rënia e tërmetit në 11 gusht, por edhe disa tërmeteve të njëpasnjëshme që e...

Oraret e zgjatura dhe intensiteti në punë, ndikim në shëndetin mendor

TIRANË,10 gusht /ATSH/ - Gjithnjë na është thënë se po të punojmë më shumë do të ngrihemi në detyrë, do të marrim rritje rroge...

SOFT NEWS – Pronari i ofron makinën, pasi eci 30 kilometra…...

MAJEMI, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Walter Carr nuk do ta kishte humbur për asgjë ditën e parë të punës në një kompani transporti në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA