Ballina Etiketimet Pune

Etiketim: pune

COVID-19/ Pezullohet përkohësisht thirrja e pestë e programit kombëtar të praktikave...

TIRANË, 27 maj/ATSH/ Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, bëri të ditur sot se thirrja V e Programit Kombëtar të Praktikave të Punës është...

TEKNOLOGJI – Twitter do t’u mundësojë punëtorëve të punojnë nga shtëpia

KALIFORNI, 13 maj /ATSH-AA/ - Rrjeti social Twitter bëri të ditur se të punësuarit e tij që kanë marrë leje për të punuar nga...

BM – Metrotë plot njerëz, pavarësisht paralajmërimit të Johnson-it

LONDER, 13 maj /ATSH-ANSA/ - Nisi sot rihapja e disa sektorëve të ekonomisë britanike duke filluar nga ndërtimi tek industrisë prodhuese, që bëjnë pjesë...

SHBA – General Electric njofton largimin e 10 000 punonjësve në...

NJU JORK, 5 maj /ATSH-AFP/ - General Electric (GE) njoftoi largimin nga puna të 10 000 punonjësve në sektorin e aviacionit, për shkak të...

FOTO/ Kamëz, vijon puna për vendosjen e sinjalistikës rrugore dhe rifreskimin...

TIRANË, 4 maj/ ATSH- A. Fortuzi/ Bashkia e Kamzës vijon punën me intensitet për vendosjen dhe rifreskimin e vijave të bardha në rrugët e...

GJERMANI – Heil: Ndihma shtetërore po kursen miliona vende pune

BERLIN, 30 prill /ATSH-DPA/ - Ministri gjerman i punës, Hubertus Heil deklaroi se skema e qeverisë shpëtoi miliona vende pune në kompanitë që po luftojnë kundër...

BM – COVID-19/ British Airways pritet të shkurtojë 12 000 vende...

LONDER, 28 prill /ATSH-ANSA/- Gjigandi 'British Airways' po njofton zyrtarisht sindikatat e veta për një propozim ristrukturimi i cili ka të ngjarë të ndikojë...

Trajtim me efikasitet dhe profesionalizëm i pacientëve/ Mjeku Harxhi në vijën...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Mjeku dhe profesori Arjan Harxhi edhe në këtë epidemi të pazakontë është në vijën e parë të përballjes në spitalin Infektiv...

GJERMANI – Qeveria shqyrton mundësinë e të drejtës për punë nga...

BERLIN, 26 prill /ATSH-DPA/ - Shumë gjermanë po punojnë nga shtëpia për shkak të kufizimeve nga koronavirusi dhe ministri i Punës, Hubertus Heil deklaroi se po...

MODË – Gucci fillon punën nën rregulla të rrepta sanitare

FIRENCE, 21 prill /ATSH-ANSA/- Laboratori i lëkurës për këpucët famoze Gucci në Firence, ka hapur dyert pas një muaji bllokimi në sigurinë maksimale për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA