Ballina Etiketimet Pune

Etiketim: pune

BRUKSEL – Liderët e BE-së firmosin kredinë për skemën e punës...

BRUKSEL, 25 shtator /ATSH-DPA/ - Liderët e Bashkimit Europian firmosën sot këstin e parë prej 100 miliardë eurosh të një fondi kredie për skemat...

ZVICËR – ILO: Të ardhurat globale të punës ranë me mbi...

GJENEVË, 23 shtator /ATSH-AFP/ - Të ardhurat globale të punës ranë me 10,7 % në tre tremujorët e parë, krahasuar me të njëjtën periudhë...

AUSTRALI – Gati një milion vende pune të humbura mars-qershor prej...

SIDNEJ, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Gati një milion vende pune u humbën në Australi midis  marsit dhe qershorit, me pandeminë që vazhdon të godasë...

FOTO/ Rikonstruksioni i rrugës në Rrogozhinë, impakt në turizëm dhe lehtësi...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/Kryetarja e bashkisë Rrogozhinë, Antonela Dedej e shoqëruar nga administratori i njësisë Kryevidh dhe supervizori inspektuan rrugën që do të asfaltohet në...

ZVICËR – ILO: Vendet anëtare ratifikuan konventën për punën e fëmijëve

GJENEVË, 4 gusht /ATSH-AFP/ - Njëzet e një vjet pas përpunimit të saj, konventa për të zhdukur format më të këqija të punës së...

SUEDI – E të drejta për punë nga shtëpia deri në...

STOKHOLM, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Suedia, e cila ka tërhequr vëmendjen me strategjinë e saj më pak të rreptë të koronavirusit, bëri thirrje për...

SHBA – Google zgjat punën online deri në korrik 2021

UASHINGTON, 29 korrik /ATSH-ANSA/ - Google njoftoi se për shkak të pandemisë, ajo ka zgjatur deri në korrik të vitit 2021 politikën që mundëson...

SHBA – “Google” shtyn deri në 2021 punën nëpërmjet internetit

NJU JORK, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Përballë pandemisë së COVID-19, gjiganti amerikan i internetit "Google" njoftoi sot se ka vendosur t'i lejojë punonjësit e...

SHBA – COVID-19 rrezikon 25 mijë vende pune në “American Airlines”

UASHINGTON, 16 korrik /ATSH-AA/ - Kompania ajrore amerikane "American Airlines" njoftoi se mund të shkurtonte 25 000 vende pune për shkak të impaktit ekonomik...

LONDËR – Ristrukturimi i “The Guardian” shkurton dhjetëra vende pune

LONDËR, 15 korrik /ATSH-AFP/ - E përditshmja britanike "The Guardian" njoftoi sot se do të shkurtonte deri në 180 vende pune, prej të cilëve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA