Ballina Etiketimet Pune

Etiketim: pune

1 Maji – Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve

TIRANË, 1 maj/ATSH/ 1 Maji është dita në kujtim të martirizimit në sheshin “Haymarket” dhe njihet si Dita e Solidaritetit Ndërkombëtar të Punëtorëve. Ky manifestim...

Stresi i lidhur me punën rrezikon zemrën

ROMË, 17 prill /ATSH-DPA/ - Në të gjithë botën, stresi i lidhur me punën ka qenë i lidhur me rrezikun e atakut në zemër. ''Nuk...

Basha nuk ka ngulur një “gozhdë” se tramvajin e Tiranës nuk...

TIRANË, 7 mars/ATSH/Kryeministri Edi Rama nga Lezha u ka bërë thirrje qytetarëve të votojnë ata që bëjnë punë dhe jo kreun e PD-së, Lulzim...

SHBA – 60% e amerikanëve mbështesin punën e Biden

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-ANSA/ - Pas një muaji e gjysmë në Shtëpinë e Bardhë, Joe Biden merr një mbështetje të sigurtë, sipas një sondazhi...

OKB: Platformat digjitale krijojnë sfida të reja të punës

GJENEVË, 24 shkurt /ATSH-AA/ - Kreu i Organizatës Ndërkombëtare të Punës (ILO), Guy Ryder, ka deklaruar se platformat digjitale të punës po krijojnë mundësi...

SHBA – Tregu i punës larg ringjalljes nga dëmet e pandemisë

UASHINGTON, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Niveli i papunësisë në SHBA shënoi rënie në janar dhe ekonomia ka rifilluar të krijojë vende pune, por me...

Pajisja me leje pune për të huajit/ Aplikimi online në e-Albania

TIRANË, 28 nëntor/ATSH/ Të huajt që kërkojnë të pajisjen me leje pune në Shqipëri mund të aplikojnë online në portalin e-Albania. Këshilli i Ministrave miratoi...

ExxonMobil shkurton 1 900 vende pune

UASHINGTON, 30 tetor /ATSH-ANSA/- Gjiganti energjetik amerikan, ExxonMobil njoftoi planet për reduktimin e personelit të tij në SHBA për shkak të "kushteve aktuale të...

Vdekja e 53-vjeçarit/ Ministria e Shëndetësisë, grup pune për verifikimin e...

TIRANË, 25 tetor/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka ngritur një grup pune për të verifikuar procedurat e ndjekura në strukturat spitalore për...

Marrëveshja për mobilitetin në punë/ Lëvizje e lirë e punonjësve mes...

TIRANË, 2 tetor/ATSH/ Shqipëria dhe Kosova synojnë rritjen e bashkëpunimit mbi çështjet e punësimit dhe aftësimit profesional bazuar mbi orientimet e Bashkimit Europian dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA