Ballina Etiketimet PS

Etiketim: PS

Prezantohet kandidati socialist për kryetar bashkie të Sarandës, Adrian Gurma

TIRANË, 18 maj/ATSH/ Partia Socialiste ndezi motorët e fushatës elektorale në Sarandë, ku prezantoi kandidatin për kryetar bashkie Adrian Gurma dhe listën e kandidatëve...

Opozita kërkon funeralin e Reformës në Drejtësi

TIRANË, 18 maj/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot "PS është një shumicë që qëndron e bashkuar dhe nuk e përçan dot asgjë dhe...

PS me ofertë të plotë në 61 bashki, fushatë intensive elektorale

TIRANË, 18 maj/ATSH-Maela Marini/ Partia Socialiste shkon në zgjedhjet e 30 qershorit me një ofertë të plotë elektorale me 61 kandidatë dhe 61 lista...

Nikolla: Sjellja e opozitës dëmton imazhin dhe ekonominë e vendit

TIRANË, 16 maj/ATSH-A. Fortuzi/ - Deputetja e Partisë Socialiste, Lindita Nikolla, gjatë një interviste për "Ora News", të enjten, duke folur për aktualitetin politik,...
video

VIDEO/ Vetingu në polici, Felaj: Ndryshimet e propozuara nuk e zhbëjnë...

 TIRANË, 16 Maj /ATSH/ - Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj deklaroi sot se ndryshimet e propozuara në ligjin e vetingut në...

Mesi: Mazhoranca mision zbatimin e ligjit, opozita po dhunon institucionet

TIRANË, 16 maj /ATSH/ - “Mazhoranca ka si mision zbatimin e ligjit, vijimin e reformave dhe strategjinë për të punuar në rrugën e anëtarësimit...

Kandidimi për kryebashkiakë, KQZ i jep mandatin e deputetit 4 kandidatëve...

TIRANË, 15 Maj /ATSH/ - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, vendosi sot t’i japë mandatin e deputetit 4 kandidatëve nga listat shumemërore të Partisë Socialiste...

Hyseni: Zgjedhjet njihen nga standardet, jo nga kundërshtarët

TIRANË, 13 maj /ATSH/ - Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni deklaroi sot në një intervistë televizive se, në zgjedhjet e 30 qershorit do...

Shqipëria, progres në 5 fushat e rekomanduara nga BE

TIRANË, 6 maj/ATSH/ - Kontributi i Shqipërisë në luftën kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar ka shënuar progres. Këtë theksoi të hënën, zv/kryetarja e Kuvendit,...

Balla: Drejtësia e re do të zbardhë vrasjen e ish-deputetit të...

TIRANË, 3 maj /ATSH-Gjergji Mima/ - “Drejtësia e re që po lind, jam shumë i sigurt që do të zbardhë vrasjen e ish-deputetit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA