Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: Proteste

Bezos proteston për kontratën miliardëshe mes SpaceX dhe NASA

KALIFORNI, 27 prill /ATSH-DPA/ - Blue Origin, ndërmarrja private hapësinore e themeluesit të Amazon, Jeff Bezos, paraqiti një protestë kundër vendimit të NASA-s për...

Raporti import-eksport është sot 1 me 3, në treg ka më...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Kryeministiri Edi Rama u shpreh sot në një studio televizive se Shqipëria me Partinë Socialiste do të jetë kampione e Ballkanit...

FUTBOLL – Protestë me pretendimin për “vrasjen e Maradonës”

BUENOS AIRES, 12 mars /ATSH-AA/ - Në Argjentinë është mbajtur një protestë për zbardhjen e vdekjes së futbollistit legjendar Diego Armando Maradona, i cili...

RUSI – Mbi 1 000 të arrestuar pas protestave në 70...

MOSKË, 23 janar /ATSH-DPA/ - Aktivistë të të drejtave të njeriut thanë sot se më shumë se 1 000 persona ishin arrestuar gjatë protestave që...

Balla: Grabitja e protestës nga PD-LSI solli dhunën

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot në mbrëmje, i ftuar në një studio televizive, se "grabitja...

Kryemadhi: Ambasadorja Kim më kërkoi të largoj të rinjtë e LSI...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi deklaroi sot se do të ishte nder për të, të kishte organizuar...

Dita e 6-të e protestës/ Pjesëmarrje e ulët

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Protesta për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie ka vijuar mbrëmjen e sotme në ditën e gjashtë. Protesta...

Balla: Protesta është grabitur nga politikanët e së keqes në Shqipëri

TIRANË, 12 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se "protesta tashmë është grabitur nga politikanët e së...

Protestat e dhunshme/ Arrestohen në flagrancë 59 shtetas, procedohen penalisht në...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Policia e Shtetit informoi sot se ka arrestuar në flagrancë 59 shtetas dhe ka proceduar penalisht në gjendje të lirë 116...

Balla: Basha po udhëzon partinë e tij në çdo bashki për...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ "Lulzim Basha nën frymëzimin e Sali Berishës po udhëzon partinë e tij në çdo bashki se si ta përdorin vdekjen tragjike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA