Ballina Etiketimet Prononcim

Etiketim: prononcim

“Së shpejti nisim vaksinimin e moshave mbi 60 vjeç”/ Mosrespektimi i...

TIRANË, 18 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Shkodra se, "vazhdojmë procesin e vaksinimit, i cili po ecën mjaft mirë, pavarësisht luhatjeve dhe...

Kandidimi në zgjedhjet e 25 prillit/ E sigurt që Vlorën nuk...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ “Lista përfundimtare e kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit është në proces dhe ajo do të deklarohet kur të dërgohet në...

Ndërmjetësimi nga Zyrat e Punës/ Kureta për ATSH-në: Gati 22 mijë...

TIRANË, 24 janar/ATSH/ Gati 22 mijë persona janë punësuar gjatë 11 muajve të parë të vitit 2020 falë ndërmjetësimit nga Agjencia Kombëtare e Punësimit...

Xhaxhai i Aleks Nikës: Drejtësi kërkojmë nga gjykatat, jo nga qeveria

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Xhaxhai i "Dëshmorit të Atdheut", Aleks Nika, i vrarë 10 vjet më parë në bulevardin "Dëshmorët e Kombit", gjatë një proteste...

“PS ka respektuar një më një marrëveshjen e 5 qershorit/Balla: Opozita...

TIRANË, 16 janar/ATSH/- Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, theksoi sot se "hapja e listave është një moment historik. Jam shumë...

Basha: Qeveria ka braktisur qytetarët duke i lënë ata pa mbështetje

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi sot qeverinë se ka braktisur qytetarët duke i lënë ata pa asnjë mbështetje. “Kjo është...

Rritja e volumit të shkëmbimeve tregtare me Greqinë/ Xhafaj për ATSH-në:...

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Shqipëria i ka kërkuar Greqisë rritjen e lejeve të transportit tranzit të mallrave, pasi janë ezauruar kuotat e miratuara për shkak...

Testimet e shpejta/ Mjeku mikrobiolog shpjegon për ATSH-në procedurën që do...

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Duke nisur nga sot ekipet e epidemiologëve të terrenit do të kryejnë testet e shpejta për të dyshuarit me COVID-19, përgjigjen...

Gjermania mbetet mbështetësi kryesor i fillimit të bisedimeve për anëtarësim

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi sot se "Gjermania mbetet mbështetësi kryesor i një procesi të...

“Meta ka dalë komplet nga shinat e funksionit”/ E turpshme dhe...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar fatkeqësi përshkallëzimin e dhunës verbale nga Presidenti Ilir Meta. “Është vërtet fatkeqësi që përshkallëzimi i dhunës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA