Ballina Etiketimet Promovim

Etiketim: promovim

FOTO/ Bashkëpunim Shqipëri-Slloveni në fushën e agroturizmit dhe të mjedisit

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Në kuadrin e vizitës në Slloveni, Blendi Klosi, ministër i Turizmit dhe Mjedisit zhvilloi takime në Ministrinë e Bujqësisë,...

Fier/ Promovim produkteve vendase dhe mbështetje për fermerët

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ E konsideruar si një prodhim lider i Myzeqesë, kultivimi i luleshtrydhes përbën një histori suksesi për fermerët e kësaj zone, që eksportohet...

Slloveni, promovohet libri “Skanderbeg, Princi i Epirit”

TIRANË, 14 janar /ATSH/ - Libri në gjuhën shqipe “Skanderbeg Princi i Epirit” është promovuar në Koper të Sllovenisë Veprimtarinë e mbajtur në mjediset e...
video

“Atlantida e Letrave”, Delinda Muçollari prezanton librin e saj të parë

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH-A. Fortuzi/ - Në ritmin e ditëve të sotme kur letërsia shqipe është lënë në hije, ka ende të rinj që...

Shkodër, përurohet libri për administrimin Austro-Hungarez të Shqipërisë 1916-1918

TIRANË, 5 Dhjetor/ATSH/- "Administrimi Austro-Hungarez i Shqipërisë 1916- 1918" me autor prof. dr. Mariano San Nicola u promovua sot në mjediset e bibliotekës së...

Kadare vjen për lexuesin me veprën “Kur sunduesit grinden”

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ - Një bashkëbisedim telefonik mes Stalinit dhe Pasternakut, që ka ndodhur gati një shekull më parë vazhdon të interpretohet ende...

Kur revista ”Drini” e 1943 promovonte Shqipërinë turistike ndërkombëtarisht

TIRANË,11 tetor /ATSH/ - ''DRINI'' është revista e parë mujore kushtuar krejtësisht turizmit shqiptar me qëllim njohjen e Shqipërisë dhe të atraksioneve turistike ndërkombëtarisht. Kjo...
video

FOTO/“Urrejtja, gjysma e hakmarrjes”, një stof ballkanik nga shkrimtari Solomu në...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/339248346621811/ TIRANË,6 tetor /ATSH A.ALLA/ - Botimet Toena në bashkëpunim me Muzeun Historik Kombëtar organizuan promovimin e romanit “Urrejtja gjysma e hakmarrjes” të shkrimtarit qipriot...

Tradita, bukuritë dhe gjuha e Gollobordës, në një monografi prej 300...

TIRANË, 22 gusht/ATSH/- Golloborda, një zonë kodrinore-malore në lartësi prej 1000-1200 metrash e mbushur me kullota alpine në përbërje të saj ka edhe dy...

Libri biografik kushtuar presidentit Thaçi promovohet në Kanada

PRISHTINË, 14 qershor/ATSH/ - Libri biografik kushtuar Presidentit Hashim Thaçi "New State, Modern Statesman", u promovua në "Parson Centre" në Ottawa, në kryeqytetin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA